ZŠ a MŠ Střelské Hoštice
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice

Webové stránky se upravují.

Besedy a přednášky

Besedy a přednášky pořádané MAS Strakonicko

mas-lag

Vánoční mýty a tradice

Tato beseda s paní Milenou Novotnou, bývalou katovickou knihovnicí, proběhla 18. prosince 2018. Paní Novotná dětem velmi poutavě přiblížila staročeské vánoční tradice a zvyky, některé si děti mohly samy vyzkoušet. Přinesla s sebou spoustu zajímavého materiálu včetně knih a papírového Betlému. Děti se tak dověděly, co všechno naši předkové v adventním období připravovali, v co věřili, co uctívali a na čem si pochutnávali. V dnešní uspěchané a technicky založené době to bylo velmi poučné a milé zastavení. Děkujeme! Některé děti poprvé slyšely o zlatém štědrovečerním prasátku a chystají se tento zvyk zavést i doma…

Fotografie z besedy naleznete ZDE.

Přednášky s velikonoční tématikou.

Na „modré“ pondělí (15. dubna 2019) k nám přijela paní Milena Novotná s přednáškou o Velikonocích a velikonočních zvycích – s těmi poutavou a hravou formou seznámila děti v mateřské školce, školáci měli možnost vyzkoušet si dnes již mnohde zapomenutou hru „Ťukaná“ s vařenými vejci a hráběmi.

Pro starší děti si paní Novotná připravila téma pověsti se zaměřením na ty místní a z blízkého okolí. Přinesla celou řadu knih, dětem z nich předčítala, ukazovala ilustrace a pak si ještě o pověstech s dětmi povídala. Společně strávený čas tak obohatil znalosti i dovednosti všech zúčastněných a byl vítaným zpestřením před očekávanými Velikonočními svátky.

Fotografie ze hry "Ťukaná" naleznete ZDE a z besedy ZDE.

dnes, středa 28. 9. 2022
čtvrtek 29. 9. zataženo 13/6 °C
pátek 30. 9. slabý déšť 11/8 °C
sobota 1. 10. slabý déšť 14/7 °C

Když čečetek nevídati, hotov se na tuhou zimu.

Svatováclavské časy přinesou pěkné počasí.