ZŠ a MŠ Střelské Hoštice
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice

Webové stránky se upravují.

Týden od 29.3. do 2.4.2021

Ahoj děti,

blíží se Velikonoce a s nimi různé tradice a zvyky, které si lidé předávají z generace na generaci. Většina těchto zvyků přejali křesťané od svých pohanských předků, kteří žili podle přírodních cyklů a zákonů, které se opakují každé dané období v roce. Jaro je symbolem znovuzrození- rodí se mláďátka, začínají rašit první rostliny a celá přírod jakoby se probouzí ze zimního spánku. Doufám, že i ve vás sluníčko probudí spoustu energie, protože jsem pro vás připravila "Velikonoční šipkovanou" .  Zítra během dopoledne označím 2 trasy. Trasa A je pro 1. a 2. třídu a povede od školy po cyklostezce směrem na Poříčí. Trasa B je pro 3.,4. a 5. třídu a povede od mostu do Kozlova kolem řeky proti proudu. Kdo by chtěl dokázat ostatním a mně, že trasu prošel a ůkoly splnil, pro toho jsou připravené kartičky (zvlášť pro trasu A a trasu B) ve schránce na škole. Po cestě hledejte barevné fáborky z krepáku, šipky z klacíků a jiných přírodních materiálů a úkoly, které budou označené obálkou a jsou zalaminované - takže si je přečtěte a nechte na místě pro další "hledače". Budu moc ráda, když pošlete dokumentační fota z plnění úkolů i průběhu hry. Přeji všem krásné svátky a hodně pozitivních zážitků.

Upozorňuji na dodržování veškerých platných hygienických a protiepidemických opatření! Stále platí nouzový stav, tato akce je určena pouze jednotlivcům (a případným rodinným příslušníkům)!

Velikonoce jsou svátky, kdy naše domovy zdobíme veselými a barevnými dekoracemi. Určitě všichni znáte Pinterest, kde je nápadů na tyto dekorace spoustu,. Pro ty, kterým se nechce je hledat, mám zde inspiraci:

veselá slepička

dnes, středa 28. 9. 2022
čtvrtek 29. 9. slabý déšť 12/6 °C
pátek 30. 9. slabý déšť 11/7 °C
sobota 1. 10. slabý déšť 14/9 °C

Na dešti v září rolníkovi velmi záleží.

Pranostika na akt. den

Svatý Václav Čechům přeje, neprší-li na něj, dobře se za rok seje a ještě více ve stodole děje.