ZŠ a MŠ Střelské Hoštice
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice

Webové stránky se upravují.

100letspolecne

Obrovský úspěch školy – Vítězství v projektu 100 let společně

sto let společně

Do tohoto projektu jsme se zapojili po velmi krátké poradě a s velkým nadšením, jednalo se o celoroční projekt, určený všem základním a středním školám a jejich školním jídelnám a byl vyhlášen ke stému výročí společného stravování 1918 – 2018.

Prvním krokem bylo sestavit tým ze žáků, pedagogů a zaměstnanců školní jídelny a následně v každém z osmi měsíců splnit jeden velký úkol. Nám to ale nestačilo, plnili jsme i bonusové úkoly (omalovánky s námětem JÍDLO). Název týmu byl jasný, Hoštická střela. Velkou zásluhu na celém projektu měly nejen paní kuchařky, děti, pedagogové, ale i paní učitelky ze školní družiny, které si úkoly vzaly za své a na všechna témata vymyslely akce:

1. Máme to na talíři už 100 let (dobová výstava kuchyně našich babiček a soutěžní video, do kterého jsme zapojili i pana starostu),

2. Dědečku, vyprávějte! (beseda),

3. Svátky ve školní jídelně (Velikonoční odpoledne na zahradě),

4. Dobroty našich babiček (Oslava dne matek),

5. Už jsi někdy jedl… (Seznámení s kořením a netradiční výtvarné techniky),

6. Večeře na téma… (Valentýnská párty),

7. Barvy a vůně ve školní jídelně (Karnevalové Rio a Cesta čaje)

8. Jdeme do finále (Svatební hostina).

Vše, co do soutěže paní kuchařky připravily, sklidilo vždy veliký úspěch.

Základní požadavky na splnění úkolů byly podobné – sestavit tematický jídelníček, udělat patřičnou výzdobu, vymyslet program a vše zdokumentovat. Takže se vymýšlelo, vyrábělo, tvořilo, vařilo, fotilo, natáčelo, setkávalo ….

Zkrátka jsme byli tým, který táhl za jeden provaz a dokázali jsme v konkurenci více než 50 škol ze všech koutů republiky s velkým bodovým náskokem zvítězit!!

Porota ocenila i naši prezentaci na finálovém setkání pěti týmů v areálu pořadatelské firmy VIS, spol. s. r. o. v Plzni. V této disciplíně jsme také zvítězili.
Hlavní cenou za vítězství je konvektomat v hodnotě 342 tis. Kč, dále jsme obdrželi poukaz na více než 400 l džusu, slevové poukazy a další dárky od sponzorů pro celý tým.

Fotografie a odkazy na soutěžní videa naleznete v naší FOTOGALERII - ZDE

Více na webu pořadatele ZDE