Menu
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 479

Ukázka dravců, sov a sokolnické práce 19. 6.

Datum: 19. 6. 2024

Ukázat práci s dravci a sovami přijel pan Vondruška s vlastním ptactvem. Děti viděly výra velkého a afrického, puštíka, mládě káněte a dospělého orla. Dověděly se spoustu zajímavostí o vlastnostech a chovu těchto zvířat.

T - Mobile olympijský běh 19. 6.

Datum: 19. 6. 2024

Již po několik let se pravidelně zúčastňujeme celorepublikového závodu T - Mobile olympijský běh, kdy ctíme myšlenku, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Vítězi mezi mladšími se stali Anežka Votavová a Marek Hládeček, mezi staršími dominovali Gabča Borovičová a Matěj Votava.

Pasování prvňáčků na čtenáře 13. 6.

Datum: 13. 6. 2024

Naši prvňáčci udělali za školní rok obrovský pokrok - zvládli všechna písmenka, umí číst, psát, počítat a mají spoustu dalších znalostí a návyků. To, že se budou ke knihám chovat jako opravdoví čtenáři, slíbili panu králi s doprovodem a ten je za odměnu pasoval do řádu čtenářů.

Bubnování v kruhu s holandským lektorem 13. 6.

Datum: 13. 6. 2024

Na opravdových afrických bubnech si mohly děti zabubnovat pod vedením lektora Etienne van Sas. Zkoušely různé rytmy, basy a výšky, doprovodily se zpěvem megahitů nebo bubnovaly trojhlasně. Byla to zábava, při které jsme cítili a ctili rytmus a zároveň jsme příjemně relaxovali.

Den pro školu s MVDr. Josefem Daňkem 10. 6.

Datum: 10. 6. 2024

Velmi hezké chvíle jsme zažili ve škole s pamětníkem a veterinářem panem J. Daňkem. Krásné vzpomínání na dobu poválečného dětství, na pracovní povinnosti a hospodaření v zemědělství obohatil i několika videi (výroba sýrů a másla, hospodaření na ranči, lov zvěře, zemědělské muzeum aj.). Děkujeme!

Vystoupení na oslavě 140. výročí SDH Střelské Hoštice 8. 6.

Datum: 10. 6. 2024

V sobotu 8. 6. se za slunečného počasí konaly na školní zahradě oslavy místního hasičského sboru. K pestrému programu jsme přispěli svou troškou do mlýna a i my ze základní a mateřské školy. Zároveň převzala ředitelka školy pamětní list jako poděkování za dlouhodobou spolupráci hasičů se školou.

Oslava Mezinárodního dne dětí v pátek 31. 5.

Datum: 3. 6. 2024

Tradičně jsme na Den dětí připravili soutěže a úkoly pro naše mateřáčky a sami jsme si zasoutěžili a nakonec i zatančili na školní zahradě. Dívky ze 4. r. předvedly své originální taneční vystoupení. Počasí nám přálo a odměna byla sladká, a to doslova. Ani domácí úkoly jsme nedostali!

Ochutnávka čtyř druhů jablek spojená s pečením 24. 5.

Datum: 26. 5. 2024

V rámci projektu "Ovoce, zelenina a mléko do škol" měli žáci možnost chuťově porovnat čtyři druhy jablek, dodaných firmou Bovys, s. r. o. Poté jablíčka, kromě granátových, zpracovali na výborný jablečný závin a muffiny. Zrníčka z granátových jablek ochutnali syrová nebo jako smoothie. Chutnalo!!

21. 5. Vlastivědná exkurze do Prahy pro žáky 4. + 5. r.

Datum: 22. 5. 2024

Za krásami Prahy jsme vyjeli se žáky 4. a 5. ročníku. Svezli jsme se lanovkou na Petřín, vystoupali na věž a pobavili se v zrcadlovém bludišti. Pěšky na Pražský hrad - Chrám sv. Víta, Starý královský palác a Zlatá ulička. Za deště jsme se prošli po Karlově mostě na Staroměstské náměstí k orloji.

Krajské kolo McDonald´s cupu 17. 5. v Táboře - Sezimově Ústí

Datum: 20. 5. 2024

V pátek 17. 5. jsme se zúčastnili krajského kola fotbalového turnaje Mc Donald´s cup v Táboře. Kaučování se ujali trenéři M. Kokrda, J. Demeter a J. Novák, fandit přijeli i někteří tatínkové. I když jsme skončili na poslední příčce, je to nová výzva a motivace na další rok. Děkujeme všem!

Čas být spolu 15. 5. - akce školní družiny k Mezinárodnímu dni rodiny

Datum: 17. 5. 2024

Mezinárodní den rodiny mohli prožít naši žáci se svými blízkými na školní zahradě při společných sportovních a jiných aktivitách ve středu 15. 5. Zájem byl velký, nechybělo občerstvení v podobě buřtíků, nápojů a mlsání. Všichni jsme se dobře bavili a odcházeli s úsměvem.

Okresní kolo Hlídek mladých zdravotníků a branná soutěž Dokaž, že umíš

Datum: 13. 5. 2024

V pátek 10. 5. se členové zdravotnického kroužku zúčastnili okresního kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků, kde v konkurenci 11 týmů obsadili krásné 6. místo. V branné soutěži Dokaž, že umíš se umístili na 8. příčce. Ale jak řekl pan senátor Tomáš Fiala, zvítězili všichni účastníci!

Účast na oslavách 79. výročí osvobození obce 6. 5.

Datum: 7. 5. 2024

6. 5. v podvečer uspořádal místní Sbor dobrovolných hasičů tradiční květnové oslavy k výročí konce 2. světové války. Kromě příjezdu kolony historických vozidel a uctění památky padlých se tradičně předvedly svým hudebním pásmem i děti ze základní školy.

Prvňáčci na iPadech

Datum: 3. 5. 2024

O tom, že se i naši prvňáčci průběžně seznamují s digitální technikou nemůže být pochyb, na iPadech je to moc bavilo.

Vítězství v okresním kole fotbalového turnaje Mc Donald´s cup 29. 4.

Datum: 30. 4. 2024

Obrovským úspěchem skončilo okresní kolo Mc Donald´s cupu - naše družstvo složené z žáků 1. - 5. ročníku obsadilo v kategorii malotřídek skvělé 1. místo a postoupilo do krajského kola! To bude v Táboře v pátek 17. 5. Velký dík patří obětavým trenérům ze Sokola Střelské Hoštice a dalším tatínkům!

Poslední lekce kroužku němčiny 26. 4.

Datum: 29. 4. 2024

Pravidelné setkávání na kroužku němčiny je u konce. Rozloučení bylo vřelé! Poslední lekce byla zaměřena na opakování, každý si vylosoval jedno téma, o kterém před ostatními pohovořil. Přece něco dětem v hlavičkách zůstalo! Jako ocenění jejich výkonu a výdrže obdržely děti Bescheinigung (Osvědčení).

Světový den knihy (23. dubna) a čtenářská gramotnost

Datum: 16. 4. 2024

Důležitou kompetencí v současném světě je čtenářská gramotnost. Níže v průvodci naleznete rady, jak motivovat děti ke čtení, jak rozvíjet porozumění textu nebo proč je důležité dětem předčítat. Pro nejmenší jsou v něm k nalezení i rady, jak se naučit číst a tipy na vybrané čtecí hry a aplikace.

Zápis do 1. ročníku 11. 4.

Datum: 12. 4. 2024

Ve čtvrtek 11. 4. jsme přivítali u zápisu do školy budoucí prvňáčky. Všichni byli moc šikovní, úkoly plnili někdy s trochou trémy a obavami, ale zdárně! Odměnou jim byly dárečky (některé vyráběli starší kamarádi) a pocit důležitosti a spokojenosti. Už se na vás moc těšíme!

Okresní kolo fotbalového turnaje McDonald´s cup 25. 4.

Datum: 10. 4. 2024

Ve čtvrtek 25. 4. se fotbalové družstvo naší školy zúčastní okresního kola již 25. ročníku McDonald´s cupu. Začátek v 9:00 hodin na stadionu Na Sídlišti ve Strakonicích. Rodiče vybraných žáků obdrží podrobnější informace.

Příprava na okresní kolo McDonald´s cupu - trénink s T. Kostkou 10. 4.

Datum: 10. 4. 2024

I přes nepřízeň počasí vyrazili fotbaloví nadšenci naší školy na místní hřiště, aby pod vedením zkušeného fotbalového kauče absolvovali přípravu na turnaj a byl sestaven užší výběr na okresní kolo McDonald´s cupu ve Strakonicích. To se bude konat ve čtvrtek 25. 4. od 9 hodin na stadionu Na Sídlišti.

Práce dětí v kroužku německého jazyka (videa)

Datum: 8. 4. 2024

V kroužku NJ si tentokrát děti zopakovaly Ostern, Ich hätte gern/objednávání, Familie/rodina. Zaplavaly si s písničkou Baby Hai. Při hře s "bombou" a Hatschi-Patschi si děti procvičily vyprávění o sobě a pak se vrátily do školkových let. Sehrály říkanku "Häschen hüpf" a otevřely téma Tiere.

V peřinách 4. + 5. ročník v pátek 5. 4.

Datum: 5. 4. 2024

Zcela spontánně si děti ze 4. a 5. ročníku přinesly po vtipné poznámce třídní učitelky v pátek do školy polštáře a přikrývky a "pospávaly" na koberci. Pochopitelně jen chvilku a o přestávkách, ale zážitek to tedy byl!

Fotbalový trénink s Tomášem Kostkou změna termínu z 3. 4. na 10. 4.!!!

Datum: 31. 3. 2024

Ve středu 10. dubna proběhne od 9:30 hod fotbalový trénink pod vedením pana Tomáše Kostky. Z hráčů bude sestaveno družstvo, které bude školu reprezentovat v kategorii malotřídek v okresním kole McDonald´s cupu ve Strakonicích. Termín turnaje ještě není potvrzen.

Barevné velikonoční dny - růžová středa

Datum: 31. 3. 2024

Poslední školní den před Velikonocemi jsme se sešli v oblečení laděném do růžova. Vybrané barvy letos nahrávaly děvčatům, ale chlapci se nenechali zahanbit a přišli ve vlastních i vypůjčených oděvech.

Barevné velikonoční dny - hnědé úterý

Datum: 26. 3. 2024

Barevné dny před Velikonocemi zpestřují život nám všem, dnes se ve škole sešlo spoustu "hnědásků". Člověk žasne, co všechno najdeme ve skříni - dnes je "popeleční úterý ", kdy se má uklízet, tak s chutí do toho!

Barevné velikonoční dny - oranžové pondělí

Datum: 25. 3. 2024

Barvy k Velikonocům patří a i když je pondělí v tuto dobu modré, zvolili jsme na dnešní den veselou oranžovou barvu. Škola se nám rozzářila a snažili se i kluci, i když pro ně tato barva byla asi velkou výzvou. Děvčata z 1. ročníku přišla v krásných velikonočně ozdobených kloboucích.

Beseda o svátku svatého Patrika a o Irsku s paní Hankou McCourt

Datum: 25. 3. 2024

V pondělí 25. 3. jsme se od paní Mgr. Hanky McCourt dověděli spoustu zajímavostí o Irsku, jeho historii, symbolech, památkách, o nádherné přírodě, hudbě a o tradicích. Mezi ty nejslavnější patří Saint Patrick's day - 17. březen. Děti byly také obdarovány z kouzelného měšce. Děkujeme!

Velikonoční akce ve škole - Frohe Ostern v kroužku NJ

Datum: 25. 3. 2024

Symboly Velikonoc a slovní zásobu týkající se tohoto svátku, si připomněly děti také v kroužku NJ. Pracovali s videem "Hallo, ich bin der Osterhase". Nakonec děti některé velikonoční rekvizity ochutnaly a barvurně předvědly píseň Bruder Jakob.

Báseň od žákyně 2. třídy

Velikonoční báseň

Datum: 24. 3. 2024

Tuto básničku k Velikonocům napsala a ilustrovala žákyně 2.třídy Julie Čížková

Preventivní akce Policie ČR a Městské policie Strakonice 21. 3.

Datum: 21. 3. 2024

Jaro jsme přivítali nejen výsadbou osení, ale i preventivní akcí Policie ČR a Městské policie ve Strakonicích. Obě policistky poutavou formou seznámily děti s dopravními předpisy a chováním v provozu, starší žáci byli poučeni o nebezpečích, která na ně v dnešním světě číhají. Děkujeme!

Zobrazeno 1-30 ze 479

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

dnes, pondělí 24. 6. 2024
slabý déšť 21 °C 13 °C
úterý 25. 6. jasno 23/11 °C
středa 26. 6. slabý déšť 26/12 °C
čtvrtek 27. 6. déšť 18/14 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Červen studený - sedlák krčí rameny.

Pranostika na akt. den

Svatý Jan co křestí, čtyřicet dní chřestí.