Menu
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 417

Den s hasiči a soutěž Dokaž, že umíš!

Datum: 18. 9. 2023

V pátek 15. 9. k nám přijeli členové HZS ze Strakonic s programem, ve kterém si děti mohly vyzkoušet své znalosti a dovednosti z oblasti dopravní výchovy, poskytování první pomoci a dalších disciplín, souvisejících s chováním za mimořádných situací. Soutěž proběhla na školní zahradě.

Vystoupení na X. Dožínkové slavnosti místního Pošumaví, a. s. sobota 9. 9.

Datum: 11. 9. 2023

V sobotu 9. 9. 2023 vystoupily děti ze základní školy na jubilejní X. Dožínkové slavnosti místní zemědělské akciové společnosti Pošumaví. Na pódiu jsme vystoupili s pásmem písní a na parketu zatančili country tance.

Zahájení nového školního roku 2023-2024

Datum: 4. 9. 2023

První školní den! Plný očekávání, trochu obav, ale hlavně těšení. Co všechno jsme stihli? Povídali jsme si zážitky z prázdnin, pozdravili všechny kamarády a po přivítání ve třídách proběhlo slavnostní pasování prvňáčků za školáky – dekorování se zhostili páťáci. Přejeme si pohodu a mnoho úspěchů.

Možnost zapojení do vzdělávací kampaně FAST HEROES

Datum: 1. 9. 2023

Kampaň je zaměřena na děti předškolního věku a 1. stupně základních škol, hravou a vlídnou formou seznamuje děti se třemi základními příznaky mrtvice.
Link na přihlášení níže:

Obědy pro jihočeské děti - dotační program Jihočeského kraje

Datum: 31. 8. 2023

Z tohoto dvouletého dotačního programu mohou být uhrazeny náklady na stravování těm, kdo pobírají dávky v hmotné nouzi. Více informací na linku níže nebo v ředitelně školy.

Účast v projektu "Pěšky do školy" v týdnu 18. - 22. 9.

Datum: 31. 8. 2023

V rámci Evropského týdne mobility jsme se přihlásili do projektu Pěšky do školy, který proběhne v termínu od 18. do 22. 9. Chceme podpořit zdravý životní styl, vyzýváme tímto děti, aby přišly do školy pěšky, na kole či koloběžce. Hýbejme se!

Vystoupení na X. Dožínkové slavnosti 9. 9.

Datum: 31. 8. 2023

S krátkým kulturním programem vystoupí děti ze základní školy na X. Dožínkové slavnosti místní akciové společnosti Pošumaví. Sraz bude upřesněn v průběhu 1. školního týdne.

Tablo 5. r. a dárky páťákům

Datum: 30. 6. 2023

Páťáci byli vesměs prima parta, společnými silami si udělali tablo a poslední školní den si odnesli také mnoho dárků. Ze školy knihu Co má vědět správný Čech, od místní spisovatelky Jarušky Chmielové milou knížku Bytosti přírody a z OÚ dostali krásné mikiny se jmény. Děkujeme!

Závěr školního roku 30. 6.

Datum: 30. 6. 2023

Vysvědčení a dárky jsme dětem z 5. r. předali za přítomnosti hostů z místního obecního úřadu v obřadní síni a ve škole se s nimi rozloučili mladší děti posledním zvoněním. Každý si užil svou chvilku slávy, když procházel špalírem dětí a nakonec jsme si všichni připili na krásné léto.

Pěší výlet do Poříčí 29. 6.

Datum: 29. 6. 2023

Předposlední školní den jsme si udělali pěší výlet do Poříčí. Počasí nám přálo, takže jsme si mohli nejen pohrát na hřišti, ale zkusili jsme i teplotu vody v Otavě. Užili jsme si cachtání u horního jezu, nakoupili nanuky a ve škole nás čekal výborný oběd. Hranolky a smažák!

Spaní ve škole 5. ročník z 28. na 29. 6.

Datum: 29. 6. 2023

Páťáci jsou prima parta a brzy se nám rozejdou celkem na tři základní školy, to ale až po prázdninách. Poslední dny si v naší škole užívají své výsostné postavení. Jedním z privilegií je i přenocování ve škole, kdy nechybí táborák, různé hry a hlavně stezka odvahy. Podívat se přišli i rodiče.

T - Mobile Olympijský běh

Datum: 22. 6. 2023


První letní den jsme přivítali sportem, byli jsme jednou z 329 čekých škol, která se zúčastnila T - Mobile Olympijského běhu. Odměněni byli všichni, neboť jsme si připomněli mj. heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Hrdinou byl každý, kdo zvládl v parném dni uběhnout celou trasu!

Certifikát

Škola udržitelného rozvoje

Datum: 20. 6. 2023

Certifikát Škola udržitelného rozvoje Jihočeského kraje byl škole propůjčen na léta 2023-2025 za působení školy v oblasti environmentální výchovy a udržitelného rozvoje. Spolu s certifikátem získala škola i publikace a materiály k enviromentální výchově.

Exkurze žáků 4. + 5. ročníku do Planetária v Českých Budějovicích

Datum: 20. 6. 2023

19. 6. vyjeli starší žáci na exkurzi do českobudějovického planetária. Zážitkem byla už vlastní cesta - ze Strakonic jsme jeli vlakem, tam i zpět nás dopravil pan starosta obecním busem. Dověděli jsme se zajímavosti o vesmíru, i když jsme znalostmi moc neoslnili. Chuť jsme si spravili v McDonald´s.

Peace run - Mírový běh 16. 6.

Datum: 16. 6. 2023


Neobyčejný štafetový běh s hořící pochodní, o kterou se vystřídají statisíce dobrovolných běžců z více než 140 zemí světa, jsme podpořili během i my! Následně jsme si na školní zahradě zazpívali a zatancovali s běžci i s mateřáčky, pozdravili se s panem starostou a obdrželi krásný pamětní list.

Momentky z přípravy na Zahradní slavnost a den poté...

Datum: 14. 6. 2023

Na Zahradní slavnost jsme se poctivě připravovali, nechyběla generálka se vším všudy, příprava techniky, občerstvení, stavění nábytku... A při tom všem zbyl ještě elán na skákání a akrobacii na trampolínách. Druhý den jsme dojedli na zahradě zbylé dobroty a společně celou akci na pikniku zhodnotili.

Zahradní slavnost 13. 6.

Datum: 14. 6. 2023

V úterý 13. 6. proběhla na školní zahradě historicky první Zahradní slavnost, na kterou jsme pozvali rodiče, prarodiče, kamarády a přátele školy. Všechny děti se představily v programu, kterým jsme si zpříjemnili předprázdninové odpoledne, společně popovídali, poseděli a zavzpomínali.

Skutečně zdravá škola - Společná práce na školním pozemku

Datum: 14. 6. 2023

Před Zahradní slavností jsme využili čas a ještě jsme zapojili zúčastněné rodinné příslušníky - maminky, tatínky i babičky do projektu Skutečně zdravá škola společnou prací na školním pozemku.

Pasování prvňáčků na čtenáře 13. 6.

Datum: 14. 6. 2023

„Pasování prvňáčků na čtenáře“proběhlo 13. 6. Do čtenářského řádu je přijímala královská družina v čele s místní knihovnicí paní Magdou Kopáčkovou. Malí čtenáři slavnostně před publikem slíbili, že se ke knihám budou chovat vzorně a budou objevovat stále nové a nové hrdiny v knižních příbězích.

Plakát Peace run

Mírový běh - Peace run 16. 6.

Datum: 6. 6. 2023

V pátek 16. 6. mezi 11:00 a 11:55 hod proběhne Střelskými Hošticemi Mírový běh. Hořící pochodeň nesou štafetově statisíce dobrovolných běžců z více než 140 zemí světa. Rádi tento "run" podpoříme během a představíme naši školu.

Oslava Mezinárodního dne dětí 1. 6.

Datum: 1. 6. 2023

Letos jsme svátek dětí oslavili na školní zahradě soutěžením a hrami. Když jsme si prošli všechna stanoviště, provedli jsme soutěžemi i "mateřáčky" a užili si tak společné dopoledne. Na každého čekala sladká odměna a nanuk. Country tance byly hezkou tečkou za dopoledním programem.

Školní výlet Velhartice, Sušice 25. 5.

Datum: 26. 5. 2023

Za ideálního počasí jsme vyjeli téměř v plném počtu na výlet, jehož cílem byl zámek a hrad Velhartice a město Sušice s Muzeem Šumavy (mj. s pohyblivým betlémem). Prohlédli jsme si velhartický zámek, výstavu v bývalém pivovaru, přilehlý skanzen a pak sušické muzeum. Nakoupili jsme a hurá domů!

Krajské finále soutěže Mladý záchranář v akci

Datum: 18. 5. 2023

Děvčata z 5. ročníku se probojovala do finále krajské soutěže HZS Jihočeského kraje, kde 17. 5. v Českých Budějovicích vybojovala krásné 5. místo. Přivezla si jistě spoustu zážitků, zdolala mj. polygon, předvedla volání na tísňovou linku, zásah v hořícím domě a fyzickou zdatnost. Šikulky!

Beseda o Velké Británii

Beseda o Velké Británii s paní H. McCourt

Datum: 18. 5. 2023

Děti v naší škole se učí angličtinu již od 1. ročníku. Aby věděly, jak se v Anglii, respektive ve Velké Británii žije, pozvali jsme si opět na besedu maminku Emilky z 1. ročníku paní Hanku McCourt, která nám udělala krásnou přednášku. Děkujeme!

Pečení pizzy ve 4. a 5. ročníku

Datum: 15. 5. 2023

Na malou pizzerii se změnila v pátek 12. 5. polytechnická učebna. Žáci ze 4. a 5. ročníku si tady totiž v rámci praktických činností pekli pizzu, těsto obstarala Julča Š. (moooc děkujeme!). Příchutě byly slané i sladké, pizza voněla po celé škole a chutnala jistě báječně...

Okresní kolo Hlídek mladých zdravotníků a soutěž "Dokaž, že umíš!"

Datum: 15. 5. 2023

11. 5. proběhlo v okolí strakonického hradu a v Panské zahradě okresní kolo Hlídek mladých zdravotníků a souběžně branná soutěž Dokaž, že umíš! Naše družstvo se nám díky nemocem, úrazům atd. téměř rozpadlo, náhradníci se nenechali zahanbit a společně vybojovali 6. a 4. místo z devíti zúčastněných.

Vystoupení na Květnových oslavách v obci 8. 5.

Datum: 9. 5. 2023

Naše škola vystoupila s pěveckým pásmem na Květnových oslavách v obci, které tradičně připravil místní Sbor dobrovolných hasičů. Po příjezdu historických vozidel byla uctěna památka padlých u pomníku a připomenuty dobové události fotografiemi i slovem. Na malé zpěváky čekala malá odměna, děkujeme!

Vlajka týmu

Obrovský úspěch v soutěži HZS Jihočeského kraje - 3. místo v konkurenci více než 60 družstev JčK

Datum: 2. 5. 2023

V březnu a dubnu proběhlo online formou 1. kolo soutěže "Mladý záchranář v akci", kterého se zúčastnilo vůbec poprvé družstvo naší školy - pět děvčat ze zdravotnického kroužku (5. r.). V obrovské konkurenci 61 týmů jsme obsadily 3. místo a 17. 5. se utkáme s dalšími pěti družstvy v Č. Budějovicích

Práce na školním pozemku

Datum: 2. 5. 2023

Počasí je letos vyloženě aprílové, ale když se ukáže sluníčko, můžeme konečně pracovat na školním pozemku. Každá třída má svůj záhon, na který si děti samy zasadí zeleninu, kterou opečovávají až do doby sklizně. A jak jim to jde? Viz foto

Okresní kolo fotbalového turnaje McDonald´s cup 27. 4.

Datum: 28. 4. 2023

Po několika letech jsme se zúčastnili fotbalového turnaje McDonald´s cup ve Strakonicích. Nadšení a chuť bojovat nechyběly, i tak jsme v kategorii malotřídek skončili na chvostu - 4. místo. Ale nevadí, naplnili jsme Coubertinovo heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Díky všem!

Zobrazeno 1-30 ze 417

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13
1
14 15
1
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

dnes, pondělí 25. 9. 2023
jasno 21 °C 7 °C
úterý 26. 9. jasno 22/11 °C
středa 27. 9. zataženo 22/13 °C
čtvrtek 28. 9. slabý déšť 18/12 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Touží-li září po rose, bude v říjnu bláta po ose.

Pranostika na akt. den

Mnoho žaludů - veliká a tuhá zima.