Zahájení nového školního roku

Nový školní rok jsme zahájili slavnostním pasováním prvňáčků na školáky.

Dnešní den je výjimečný pro všechny z nás – začíná nám nový školní rok v nově zrekonstruované a modernizované budově školy, která se přesto, že brzy oslaví dvousté výročí, může pyšnit moderním vybavením a mladým duchem!

Ten správný rozruch a oživení nám ale přinesete vy, naši žáci! Škola bez dětí by byla jako mlýn bez vody a my, pedagogové budeme napomáhat tomu, aby se pomyslná kola točila po celý rok a abychom byli s výsledky naší společné práce všichni spokojeni.

Vítám u nás zejména nejmladší děti, dnes už žáky prvního ročníku.  Budete spojeni s nejstaršími žáky, s páťáky, pro které bude jistě otázka prestiže vás se vším ve škole seznámit.

Uplynulé dva školní roky byly výrazně poznamenány mimořádnými opatřeními, které přijala vláda jako prevenci proti onemocnění covid – 19. My se v tomto a příštím týdnu otestujeme a budeme doufat, že se budeme moci po celý školní rok vídat tady v našich třídách, kde spolu zažijeme určitě spoustu dobrodružství, legrace a zábavy. Při tom si ani neuvědomíte, že budete denně pracovat na svém vzdělání a naučíte se mnoho nového. Možná to někdy nepůjde tak lehce, ale problémy jsou od toho, aby se překonaly a  společně je jistě zvládneme.

Vaše rodiče poprosím o úzkou spolupráci s třídními učitelkami a o trpělivost, o pravidelnou kontrolu přípravy na školu, o důvěru ve schopnosti všech pedagogů a svých dětí.

Paní učitelkám přeji samé pilné a šikovné děti a rozumné rodiče a vám, děti, přeji, aby se vám ve škole líbilo, abyste sem chodili rádi, navázali nová kamarádství a i po letech se sem s úsměvem a svými vzpomínkami chtěli vracet.

Nám všem přeji, abychom si nastávající školní rok užili ve zdraví a v pohodě.

Mgr. Dana Šatrová, ředitelka školy

Více ve fotogalerii ZDE:

Datum vložení: 1. 9. 2021 11:36
Datum poslední aktualizace: 1. 9. 2021 11:40

dnes, úterý 23. 4. 2024
mírné sněžení 6 °C 0 °C
středa 24. 4. slabý déšť 9/0 °C
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 11/0 °C

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Na svatého Vojtěcha v polích samá potěcha.