Distanční výuka

Pokud by v průběhu roku bylo nutné přejít na distanční způsob vzdělávání, pak:

1. Veškeré podmínky vzdělávací práce a provozu školy se budou řídit závaznými platnými normami, opatřeními a legislativou Ministerstva zdravotnictví, MŠMT, KHS, příp. jiných orgánů. Pro organizaci vzdělávání a zájmových aktivit s ohledem na ochranu zdraví platí závazná pravidla dle aktuální epidemiologické situace.

2. Organizace výuky bude probíhat prezenční formou do 50% přítomnosti žáků, budou zadávány dobrovolné úkoly nepřítomným žákům. Překročí – li absence 50 % žáků, bude zavedena smíšená výuka, nepřítomní žáci mají povinnost vzdělávat se distančně. Distanční výuka bude probíhat on-line i off – line, on – line dle možností  několikrát týdně cca 1 vyučovací hodinu, ostatní úkoly budou žáci řešit dle svých individuálních možností off- line. Předávání úkolů bude probíhat  digitální formou (mailem) minimálně 1 x týdně. V odůvodněných případech budou žáci odevzdávat své práce do schránky u školy. Distanční výuka bude zaměřena na ČJ, Ma, AJ, Př a Vl. Výchovné předměty budou řešeny formou typů a inspirativních úkolů.

3. O distanční výuce informují zákonné zástupce žáků a dětí třídní učitelé písemně maily (příp. telefonicky), veškeré informace budou zveřejněny zároveň na webu školy. Bude zvolen takový způsob komunikace s dětmi/žáky, který bude pro danou skupinu optimální – většinou e- mail, telefon nebo whatsapp.

4. Potvrzení o uzavření školy vydá účetní nebo ředitelka na žádost zákonných zástupců (ošetřovné).

5. Je stanovena platforma – ta, která vyhovuje většině rodičů a žáků. Osvědčila se platforma WhatsApp a MS, pro video přenosy GOOGLE meet (je nutné mít založen účet na gmailu). Komunikačním kanálem bude mail a telefonický kontakt (a příp. osobní předávání, není – li možno využít jinou cestu).

6. Neúčastní – li se žák povinné distanční výuky, třídní učitel podnikne kroky, aby zjistil důvody neúčasti. Dále bude postupovat v souladu s platnou legislativou.

7. Zákonní zástupci mají povinnost omluvit dítě/žáka nejpozději do 3 dnů.

8. Hodnocení v průběhu distanční výuky bude prováděno pravidelně a taktéž v souladu s aktuálními pravidly pro hodnocení. Preferováno bude slovní hodnocení s formativní zpětnou vazbou, zařazováno bude i sebehodnocení a zapojení zákonných zástupců do procesu hodnocení.

9. V odůvodněných případech metodik ICT zajistí potřebnou podporu žákům dle možností školy (např. předání notebooků potřebným, instrukce k zacházení s technikou, seznámení s platformou apod). O výpůjčce bude sepsán písemný záznam.

10. Vaří – li školní jídelna, může žák při distanční výuce odebrat oběd za dodržení všech hygienických pravidel.

Mgr. Dana Šatrová

Více zde:

Distanční výuka dodatek šk. řádu

dnes, sobota 27. 4. 2024
jasno 17 °C 3 °C
úterý 30. 4. jasno 23/9 °C

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.