Projektový den "Malý záchranář"

Projektový den "Malý záchranář" 1

Projektový den "Malý záchranář"

Ve středu 26.5.2021 proběhl pod záštitou Červeného kříže na školní zahradě projektový den "Malý záchranář".  Zástupkyně Červeného kříže děti mile přivítaly a seznámily je s tématikou jednotlivých stanovišť. Žáci jednotlivých tříd se na stanovištích střídali.

První stanoviště umožnilo  dětem  vyzkoušet si masáž srdce.  Tuto masáž si vyzkoušely na figuríně dítěte i na figuríně dospělého člověka. Dozvěděly se, že na 5 vdechnutí je 30 stlačení hrudníku. Více ve fotogalerii zde.

Na druhém stanovišti probíhalo obvazování ran pomocí trojcípého šátku. Žáci se naučili tlakový obvaz, závěs paže a šátkový obvaz hlavy. Více ve fotogalerii zde.

A na třetím stanovišti se děti učily ukládání zraněného do tzv. zotavovací polohy. Toto stanoviště bylo pro prvňáčky nejtěžší.  Museli zvládnout to, jak se zraněným správně zacházet, co všechno zkontrolovat a poté správné uchopení zraněného k jeho přetočení do zotavovací polohy. Více ve fotogalerii zde.

Všem zúčastněným se projekt líbil a přálo nám i počasí.

Datum vložení: 27. 5. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2021 14:32

dnes, sobota 4. 5. 2024
úterý 7. 5. déšť 11/9 °C

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Svatý Florián si jistě může nasadit sněhový klobouk.