Navigace

Obsah

První školní den - 2. září 2019

Prázdniny nám utekly neuvěřitelnou rychlostí, ani se tomu nechce věřit a my stojíme opět ve škole ve slavnostní náladě, abychom plni elánu společně přivítali a zahájili nový školní rok.
Věřím, že jste všichni prožili pohodové letní dny, zažili spoustu dobrodružství a teď se plni nových očekávání vracíme ke všedním dnům, týdnům, měsícům. Ale nebojte, čekají nás prázdniny i v průběhu školního roku, soboty, neděle…
Pedagogický sbor obměnily dvě nové kolegyně, paní Mgr. Dana Martínková, která bude vyučovat spojený 1. a 2. ročník a paní Mgr. Věra Dolejšová, třídní učitelka 3. a 4. ročníku.
Přivítali jsme mezi námi ale hlavně nové prvňáčky. Naše škola pro ně není neznámé místo a pokud bude třeba, jistě starší kamarádi a paní učitelky rádi ve všem poradí. Přeji nám všem, abychom se v naší škole cítili dobře, chodili do školy s radostí a měli se každý den na co těšit. Na učení, zábavu, pobyt ve školní družině, sport a přátelská setkání. Škola není jen budova. Jsou to především lidé, žáci a jejich vyučující a také všichni ostatní, kteří se společně staráme o to, abychom se ve škole cítili dobře.
Žákům přeji chuť k učení a pocit radosti z úspěchů, kolegyním přeji plno energie, trpělivosti, shovívavosti a nápadů a rodičům navíc optimismus a víru ve schopnosti Vašeho dítěte, v naše pedagogické schopnosti a ve vaši rodičovskou autoritu. Úspěch se dostaví, jen někdy nepřichází sám, ale vždycky stojí za trochu námahy a úsilí.
Důležitý úkol, a sice pasování prvňáčků na školáky a stužkování ve vestibulu školy, proběhlo za asistence i našich nejstarších žáků, páťáků, kteří si odvedli prvňáčky do lavic.
Přeji nám všem úspěšný a pohodový nový školní rok! Bude takový, jaký si ho sami uděláme a věřím, že bude stát za to!