Menu
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice
ZŠ a MŠ Střelské Hoštice

20. ročník Běhu při Otavě

Už jubilejní XX. ročník akce běh při Otavě se uskutečnil v pátek 22. září v areálu Školy v přírodě.

Letošního jubilejního ročníku se zúčastnilo 183 závodníků od 1,5 roku do 15 let a 19 dospělých, celkem tedy běželo kolem Otavy 202 běžců. Podle věku odstartovali zvlášť dívky a hoši na trasy dlouhé 180, 400, 680, 800, 1080 a 1200 metrů. Nejmladší závodnicí byla 1,5 letá Karolína Petrů ze Střelských Hoštic.

Poprvé jsme vyhlásili a odměnili v každé kategorii děti z naší MŠ a ZŠ, pro které byl původně závod připraven. Celkem na stupně vítězů vystoupilo 67 závodníků. Všichni získali hodnotné ceny, medaile, diplomy, popřípadě balíčky za účast.

Díky sponzorům mohly být nakoupeny ceny pro běžce ceny za 13 000 korun, další ceny pak činily věcné dary od sponzorů. Poprvé, u příležitosti 20. výročí jsme vyhlásili na zkoušku také kategorii pro dospělé (rodiče, sponzory a ostatní). Dohromady odstartovalo a běželo 11 mužů a 8 žen 800 m a nebyla to žádná procházka, ale docela rychlý závod. Nejrychlejší muž Radek Svoboda uběhl 800 m za 2 min 31 s a žena Kateřina Holá za 3 min 3 s.

Bohatý byl také doprovodný program – společné rozcvičení před závodem a protažení – strečing po závodu pod vedením trenéra a sponzora Miloslava Svatoše z Horažďovic. Pro mladší děti byl připraven skákací hrad a pro všechny pak na závěr diskotéka.

Datum vložení: 24. 9. 2017 23:07
Datum poslední aktualizace: 25. 9. 2017 21:06
Autor: Správce Webu