Nejnovější fotogalerie

19.10.2020

ŠD - Krásné Babí léto

První měsíce školního roku jsou měsíci seznamovacími. Do naší Berušky nastoupili noví prvňáčci. Ti se samozřejmě nejprve seznamovali se vším novým nejen ve školní družině, ale také v našich náhradních prostorech. Na nové prostředí si však velmi rychle zvykli, a tak jsme si mohli společně vytvořit pravidla chování v družině a začít tato pravidla postupně dodržovat. Letos bylo opravdu teplé a slunečné počasí a to nám umožnilo trávit hodně času na hřišti, na vycházkách, průlezkách a houpačkách.

ŠD - Projekt "Člověk zemědělec", batikování

Tématem našeho jednoho říjnového týdne bylo: „ Člověk zemědělec“. Povídali jsme si o historii zemědělství a pastevectví. Vycházkou jsme došli k hoštickému zemědělskému družstvu Pošumaví, viděli uskladněné balíky slámy a zahlédli i zemědělskou techniku. Mezi plodiny, které někteří zemědělci pěstují, patří i rostliny na barvení látek a jiných materiálů. A právě barvení triček si pro nás připravila naše paní knihovnice Magdalena Kopáčková. Děti si přinesly trička a šátky a samy si pak pomocí šablon a barev ve spreji vyrobily originální model do šatníku.

ŠD - Návštěva ČOV

Ochrana životního prostředí je pojem, který naše děti už dávno znají a snažíme se ho dotknout téměř v každém tématu, které zařazujeme do plánů činnosti v Berušce. Tentokrát jsme dostali šanci nahlédnout „pod pokličku“ čističce odpadních vod v areálu školy v přírodě. Pan Šatra nám podrobně popsal cestu vody z odtokových výpustí umyvadel, van, myček, praček a dalších vodních spotřebičů až k trubce, kudy vytéká vyčištěná voda do řeky. Děti samy se přesvědčily, že provoz tohoto zařízení není zbytečný a zpět do řeky vytéká skutečně čistá voda, která neublíží žádným vodním živočichům.