Navigace

Obsah

Aktuality

09.10.2019

Průběžné výsledky ve sběru papíru

Naše škola se již několikátým rokem zapojila do sběrové soutěže ve sběru papíru. Za minulý školní rok bylo odevzdáno 4 700 kg, což stačilo na celkové 6. místo v republice a v průměru na žáka škola obsadila dokonce 3. místo.

Detail

09.10.2019

Bramboriáda

Bramboriáda

BRAMBORIÁDA V pátek 4.10.2019 proběhla na školní zahradě akce Bramboriáda. Děti ve dvou skupinách vařily vlastní bramboračku, připravovaly bramboráky. Při loupání brambor soutěžily o nejdelší bramborovou slupku. Samy si připravily veškeré suroviny na polévku - loupaly a krájely brambory, zeleninu, česnek. A poté, do již bublajícího kotlíku, za pomoci učitelek suroviny vložily a trpělivě čekaly, až se polévka uvaří. Každá skupina svou polévku také snědla. Děti připravily též těsto na bramboráky, které se pekly na rozpáleném kameni. V průběhu přípravy jídel si opékaly topinky a jablka. Výsledky snažení ohodnotila porota, která ochutnala polévky i bramboráky. Vše dopadlo na velikou jedničku. Velké poděkování náleží sponzorům: Pošumaví a.s. za brambory Romanu Štumrovi za stojan na pečící kámen Haně Kropáčkové za pečící kámen

Detail

08.10.2019

ŠD - Drakiáda

ŠD - Drakiáda

Nebe bylo téměř bez mráčku, příjemné teplo, ale foukal i stálý vítr. Ideální podmínky pro to, aby na oblohu vzlétli draci, létající krasavci. Papíroví, pochopitelně. Někteří předváděli téměř akrobacii, jiní poklidně zůstávali na místě. Podlehli jsme kouzlu létání. Náramně jsme si to užili a příští rok budeme pouštět zase. Při pohledu vzhůru je jasné, že zánik tradičního pouštění draků nehrozí. Vždyť když si vybavíte obrázek podzimu od Josefa Lady, bude tam určitě pečení brambor u ohníčku na poli a pouštění draků.

Detail

Nejnovější fotogalerie

08.10.2019

Čtenářský klub

Čtenářský klub

V úterý 8.10. navštívil čtenářský klub místní knihovnu. Dětem zde poutavě o knihách a práci knihovnice vyprávěla paní Magdalena Kopačková. Děti se dozvěděly, jak se knihy zařazují, kde všude se musí udělat záznam. Vyluštily si křížovku,naučily se také knihu obalit a začetly se do knih, které je zaujaly. Paní knihovnici děkuji za hezké odpoledne. V. Dolejšová

Detail

08.10.2019

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik

Od 17.9. jezdí naši žáci na výuku plavání do Plaveckého bazénu v Horažďovicích, kde se jim věnují zkušení plavčíci, kteří pro ně mají připraveny různé aktivity. Jak si vedou naši malí plavci si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Detail

08.10.2019

Říjen 2019

Říjen 2019

Plavecký výcvik v horažďovickém bazénu

Detail