Naše škola se pravidelně každým rokem zapojuje do projektu společnosti DM-drogerie s názvem

Veselé zoubkyDM

Projekt je  každoročně určen "prvňáčkům".

Proč „Veselé zoubky“?

Ač se to nezdá, zubní kaz zůstává i ve třetím tisíciletí nejrozšířenějším infekčním onemocněním. dm preventivní program „Veselé zoubky“ je zaměřen na děti 1. tříd základních škol. Jak jeho název napovídá, jeho tématem je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Všichni si přece přejeme, aby děti byly šťastné a zdravé a měly co nejčastěji důvod k úsměvu, ve kterém jim nebude bránit bolavý zoubek nebo strach ze zubního lékaře.

V rámci projektu „Veselé zoubky“ jsme se s našimi prvňáčky věnovali problematice ústní hygieny, vzniku zubního kazu i tomu, z čeho se vlastně zoubek skládá. Rozhodli jsme se také, že se zúčastníme soutěžního projektu „Prevence zubního kazu“ a pokusíme se vyhrát zájezd na divadelní představení Divadla Spejbla a Hurvínka do Prahy.

Fotografie z tohoto projektu naleznete ZDE.

ZDE naleznete  brožuru Veselé zoubky společnosti DM, kde se dozvíte, jak se správně o zoubky starat

DM Veselé zoubky