Křížovky od třeťáků

V hodině čtení s p.uč. Hanákovou se tentokrát pokusili třeťáci vytvořit křížovku. Zjistili, že je mnohdy snazší křížovku luštit než vytvářet.

3. 6. 2018 Zobrazit více

Spaní ve škole a cyklovýlet 5. ročníku

Tři chlapci z 5. ročníku se pokusili popsat spaní ve škole a cyklovýlet do Katovic.

3. 6. 2018 Zobrazit více

Třeťáci skládali básně

Žáci našeho třetího ročníku dostali při hodině Čtení od paní učitelky Hanákové speciální úlohu.

16. 5. 2018 Zobrazit více

Požární ochrana očima dětí 2018

Naši žáci se zúčastnili letošního ročníku soutěže "Požární ochrana očima dětí", a to nejen ve výtvarné části, ale také v části literární (slohové). Pro ukázku jsme vybrali tři nejpovedenější slohy, které byly zaslány do okresního kola této soutěže.

Hasičské soutěže

Na soutěže jezdíme autem Ivecem. Jezdíme třeba na Braňák nebo na Otavský plamínek nebo na obyčejné závody. Nejdřív si na plošinu připravíme hadice, savice, proudnice. Potom si stoupneme na čáru a rozhodčí řeknou: Připravit – pozor – start. A potom rychle zapojíme proudnice atd. Ale než poběžíme, bereme si přilby a dresy. Až doběhneme, rozhodčí zkontroluje, jestli je vše v pořádku a když je to v pořádku, tak zvednou bílí prapor a zapíšou nám čas. Pak až všichni odběhnou, vyhlásí se vítěz. Bývá tam tak 16 družstev. Každý dostane cenu, ale 1., 2., 3. místo dostanou medaile. Vždycky když vyhrajeme, tak jedeme do Katovic na zmrzlinu a vždycky platí trenéři. Až dorazíme domů, tak si rozdělíme ceny. Kdyby jsme vyhráli, tak i dort a šampaňský.

Petra Cycoňová, 5. ročník

Jak hasiči hasí

Někdo zavolá na linku 150. Když jim to dispečer zvedne, musí ti lidé říct jméno, místo a co se děje. Dispečer to řekne ostatním a ti běží po chodbě a sjedou po tyči do garáže a naskočí do hasičského auta. Mají chvíli čas se obléknout. Když dojedou na místo, tak vyskočí z auta a běží pro hadici, kterou připojí k nádrži s vodou. Chytnou hadici a běží k požáru. Nějací jdou dovnitř, jestli tam někdo není. Když ano, musí toho člověka vynést ven a zavolat záchrannou službu 155. Někteří hasiči vyndávají věci, které už nehoří. Když už je dohašeno, musí čekat alespoň 20 minut. Když už nezačne zas hořet, můžou odjet a čekat na další zásah

Tereza Pašavová, 5. ročník

Co se děje, když hoří

Když je požár, tak by se měli zavolat hasiči na telefoní číslo 150. Když na toto číslo někdo zavolá, tak by měl popsat, jaký ten požár přesně je, jestli je například malý, středně velký nebo velký. Teprve potom dorazí hasiči. Obléknou se do obleků a z auta vynesou hadice. Napojí je na hydrant nebo do cisterny a začnou hasit. Když se v objektu, který hoří, nachází lidé, musí je vynést ven. Když např. hoří panelák, který začal hořet v dolní části, nějací lidé stačí utéct normálně vchodovými dveřmi a někteří lidé utečou do horní části domu. Aby se dostaly ven, musí se použít jedna z těchto věcí – buď  rukáv nebo nafukovací polštář.

Jakub Rouče, 4. ročník

2. 4. 2018 Zobrazit méně

Jak jsme měli maškarní

V hodině slohu psali žáci o tom, jak proběhl letošní maškarní či Valentýnská párty ve školní družině.
Příspěvek dodali Adam Kopáček, Lukáš Pašava, Patrik Pojžárek a Jakub Harášek ze 4. ročníku a dále Adélka Vojíková, Markéta Sůsová, Michalka Zýmová, Patrik Švarc, Zdenda Kropáček a "Hanička" Le My Duyen z 5. ročníku.

15. 3. 2018 Zobrazit více

Bramboriáda září 2017

Někteří žáci 4. a 5. ročníku napsali slohovou práci na téma Bramboriáda.

12. 10. 2017 Zobrazit více

McDonald´s Cup

McDonald´s CupŠimon Rouče (3. třída), Josef Makovec (4. třída), Tomáš Martínek (5. třída)

21. 5. 2017 Zobrazit více