ŠD - Výlet za barvami a vůněmi Jižní Ameriky

ŠD - Výlet za barvami a vůněmi Jižní AmerikyJeden z úkolů ze soutěže školní jídelny „100let společně“ má titul: “ Barvy a vůně ve školní jídelně“.
Při rozhodování o tom, kam se vydáme za nějakými zajímavými vůněmi a chutěmi jsme se shodli na Jižní Americe. Jedním z největších států tohoto kontinentu je Brazílie a s ní slavný karneval v Riu de Janeiru v rytmu energické samby. A protože zrovna probíhalo školní maškarní, neodolali jsme a zatančili si sambu všichni společně. Připomněli jsme si i další brazilské „tance“ jako je Candomble a Capoeira. Znalosti o Brazílii jsme si prohloubili i při branné hře na školní zahradě. Dvojice dětí hledaly jednotlivé úkoly po zahradě a společně je pak řešily a plnily. Brazílie je kouzelná země plná kontrastů, barev a rytmů a myslím, že skoro každý by po splnění tohoto úkolu tento kout rád navštívil. A jak chutná a voní Brazílie? Zeptejte se dětí. Páteční odpoledne patřilo právě koření, které nám provonělo celou družinu.

9. 4. 2019 Zobrazit více

ŠD - Projekt Knížka je můj kamarád

ŠD - Projekt Knížka je můj kamarádV letošním březnovém Týdnu knihy jsme opět navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice nám dokázala, že knihovna není jen o půjčování knih, ale můžete si zde vyzkoušet i různé výtvarné techniky. My jsme si s dětmi vyzkoušeli mramorování vajec. Výsledky barevných kombinací a pokusů provázelo vždy obdivné: "Jééé" a "Jůůů". Někteří z nás si domů odnesli i přihlášku do knihovny. A abychom při čtení či prohlížení věděli kde jsme skončili, vyrobili jsme si v Berušce veselé záložky. Mechová pryž a barevná dřívka se nám proměnila v žabky, smajlíky, zajíčky, myšky nebo dokonce i v traktor.

21. 3. 2019 Zobrazit více

ŠD - Karnevalové tvoření

ŠD - Karnevalové tvořeníCelý týden jsme měli karnevalovou náladu, věnovali jsme se činnostem spojeným s tímto tématem.
Povídali jsme si o historii Masopustu, masopustních průvodech i o významu této tradice z minulosti i z hlediska výživy – očista organizmu po zimě.
Vyzdobili jsme si třídu veselými klauny, vyráběli jsme jednoduché škrabošky, chodbu jsme vyzdobili velkými šašky ze sklenic a poskládali jsme si z papíru karnevalové čapky.

1. 3. 2019 Zobrazit více

ŠD - Projekt Čas jak motýl ulétá...

ŠD - Projekt Čas jak motýl ulétá...Čas - zdá se, že nám dospělým vládne. Děti si naštěstí ještě neochočil:) Navázali jsme na učivo prvouky (Lidé a čas) a pojmy jako datum, století, jednotky času, režim dne, před týdnem, příští rok a jiné jsme si v tomto týdnu procvičovali při hrách a výtvarných činnostech.

22. 2. 2019 Zobrazit více

ŠD - Valentýnská pyžamová párty

ŠD - Valentýnská pyžamová pártyŘíká se, že láska hory přenáší. Nechci hledat, kolik je v tomto přísloví pravdy. Mně stačí, že vím, že je to velmi příjemný cit a to ve všech možných podobách. Rozhodli jsme se proto, že se přidáme ke všem zamilovaným a oslavíme v Berušce svátek svatého Valentýna. Děti, když nakreslí srdíčko, téměř vždy je věnované mamince, tatínkovi, sourozencům a dalším rodinným příslušníkům – a tak jsme je na naši Valentýnskou pyžamovou párty všechny pozvali. A dobře jsme udělali. Užili jsme si podvečer plný zábavy, soutěží, dobrého jídla a pití. Děkujeme všem, kteří přišli a přispěli tak k rodinnému duchu naší školy. Také se sluší poděkovat paní kuchařce, školnici a paní ředitelce, že nás v tom nenechaly a ochotně přispěchaly na pomoc.

15. 2. 2019 Zobrazit více

ŠJ - 100letspolecne.cz - plnili jsme čtvrtý úkol

ŠJ - 100letspolecne.cz - plnili jsme čtvrtý úkolNa čtvrtý úkol soutěže školních jídelen 100letspolecne jsme pro rodiče a další pozvané připravili pohoštění na Valentýnskou pyžamovou párty v naší školní družině. Podávaly se obložené mísy a pečivo, valentýnské hnětynky a nealkoholický valentýnský punč.

14. 2. 2019 Zobrazit více

Připravované akce v MŠ

na únor a březen.

6. 2. 2019 Zobrazit více

Zápis k předškolnímu vzdělávání do Mateřské školy Střelské Hoštice

se uskuteční 07. 05. 2019 od 14:00 do 16.00 hodin v mateřské škole.

6. 2. 2019 Zobrazit více

ŠJ - 100letspolecne.cz - plníme třetí úkol

ŠJ - 100letspolecne.cz - plníme třetí úkolNaším v pořadí třetím úkolem s názvem "Už jsi někdy jedl...?" bylo v lednu seznámit se s netradičními jídly.

3. 2. 2019 Zobrazit více

ŠD - Projekt Cesta čaje

ŠD - Projekt Cesta čajeMinulý týden patřila Beruška celá čaji. Děti si vyhledaly na internetu informace: co to vlastně čaj je, kde roste, jak dlouho ho známe a další zajímavosti. Povídali jsme si, z čeho můžeme čaj uvařit a jaký máme nejraději. Při výtvarných činnostech jsme si vyrobili hrnek z papíru a dali si záležet na jeho dekoraci. Hrnečkové téma jsme zachovali i při tvoření z modelíny. Na poslední čajový den přijala naše pozvání Hana Koukalová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl pro českobudějovickou diecézi, která spolu se svojí kolegyní Olgou Švecovou navštívila v únoru loňského roku Srí Lanku. Setkaly se tam s místními misionáři, kteří poskytují pomoc dětem bez domova a při té příležitosti zavítaly na čajové plantáže a sledovaly výrobu čaje. Děti se rády pochlubily během besedy s nabytými vědomostmi z celého týdne a paní ředitelku mile překvapily svou připraveností. Celé téma jsme uzavřeli ochutnávkou různých čajů, ke kterým jsme si zakousli výbornou bábovku.

23. 1. 2019 Zobrazit více