Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou

Kočkohrátky s kočičkou ŤapičkouKočkohrátky s kočičkou Ťapičkou

Dne 19.11.2019 nás ve škole navštívila autorka knihy Z deníku kočičky Ťapičky paní Markéta Harasimová. Dětem představila svou knihu,  z níž jim přečetla a zahrála ukázky. Příběhy se dětem líbily. Po prezentaci bylo možné si knihu zakoupit.

21. 11. 2019 Zobrazit více

Projekt sv.Martin

Projekt sv.MartinProjekt sv. Martin

V pátek 8.11. ve škole probíhal projekt s názvem "sv. Martin".

Tento den přišli žáci i učitelé oblečení v bílých tričkách, která symbolizovala sníh podle pranostiky - svatý Martin příjíždí na bílem koni.

9. 11. 2019 Zobrazit více

ŠD - Halloween párty

ŠD - Halloween pártyKdo by přišel 1. listopadu k nám do Berušky, potkal by se tam s upíry, „zombíky“, čarodějnicemi a jinými strašidelnými bytostmi. Naštěstí neměly strašidelnou náladu, takže jsme si užili odpoledne plné smíchu, soutěží a "halloweenských" dobrot. Ze zdí a oken nám fandili pavoučí domácí mazlíčci, šustiví ducháčci a netopýrci. Rozhodně jsme si nadělili pořádnou dávku dobrých pocitů, aby na nás podzimní chřipka nemohla.

4. 11. 2019 Zobrazit více

ŠD - Halloweenské tvoření

ŠD - Halloweenské tvořeníMezi symboly Halloweenu, který se slaví 31. října, patří dýně, kostýmy, masky a také strašidelná výzdoba. Především děti tenhle svátek plný duchů, kostlivců, pavouků a čarodějnic milují, protože se mohou pořádně vyřádit. A když k tomu mají pořádné strašidelné kulisy, je to to pravé! Celý týden jsme se připravovali na Halloweenskou párty, kterou uspořádáme v Berušce příští týden po podzimních prázdninách. Těšíme se moc☺

25. 10. 2019 Zobrazit více

Ocenění ve výtvarné a literární soutěži Čestický brambor

Ocenění ve výtvarné a literární soutěži Čestický bramborNaši žáci se zapojují během školního roku do mnoha soutěží a projektů, jednou z nich je i výtvarná a literární soutěž Čestický brambor, která se koná na počest jejího zakladatele pana Josefa Křešničky. Tématem letošního již 25. ročníku byla Budoucnost lidstva.
25. 10. proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů v sále Lidového domu v Česticích, kde naši žáci obstáli ve velké konkurenci škol ze Strakonicka, Blatenska a Prachaticka. Sešlo se více než 400 prací výtvarných a na 70 literárních.
V literární soutěži obsadil 2. místo Jáchym Honzík. Ve výtvarné části byly oceněny děti ze školní družiny 2. místem a kolektiv žáků 1. a 2. třídy obsadil pěkné 3. místo. Diplomy si převzali na slavnostním aktu zástupci tříd, tímto všem oceněným blahopřejeme a dík patří i všem pedagogům a ochotným rodičům!

24. 10. 2019 Zobrazit více

ŠD - Teplý a slunečný říjen na školní zahradě

ŠD - Teplý a slunečný říjen na školní zahraděČas běží mílovými kroky a v kalendáři v Berušce jsme už nalistovali konec měsíce října. Stromy už začaly shazovat svůj „zelený háv“ a malíř podzim barví přírodu do teplých barev – snad aby nám tolik nevadil chladnější vzduch. Nicméně letošní říjen byl slunečný a teplý a děti si užily školní zahrady ke sportu, hře na nových herních prvcích a jiným pohybovým hrám. Děti také vědí, jaké změny na podzim probíhají a proč a rádi využijeme „odložených šatů“ stromů k výtvarným pracím. Letos jsme zkusili Land – art a moc se nám povedl.
Land-art (z anglického land - země, art - umění) - znamená v překladu zemní umění neboli umění země. Umělcům, kteří vytvářejí tyto události v přírodě, říkáme land-artisté. Land-artisté pracují se zeminou, hlínou, pískem, kamením, slámou, senem, se suchými větvemi, listím nebo s vodou v různých podobách - led, sníh, déšť. Někteří z nich přinášejí do přírody i jiné prvky (lana, stuhy, plátna apod.).
Doufáme, že nám počasí dál bude přát a budeme moci trávit co nejvíc času na čerstvém vzduchu.

23. 10. 2019 Zobrazit více

Průběžné výsledky ve sběru papíru

Naše škola se již několikátým rokem zapojila do sběrové soutěže ve sběru papíru. Za minulý školní rok bylo odevzdáno 4 700 kg, což stačilo na celkové 6. místo v republice a v průměru na žáka škola obsadila dokonce 3. místo.

9. 10. 2019 Zobrazit více

Bramboriáda

BramboriádaBRAMBORIÁDA

V pátek 4.10.2019 proběhla na školní zahradě akce Bramboriáda.
Děti ve dvou skupinách vařily vlastní bramboračku, připravovaly bramboráky. Při loupání brambor soutěžily o nejdelší bramborovou slupku. Samy si připravily veškeré suroviny na polévku - loupaly a krájely brambory, zeleninu, česnek. A poté, do již bublajícího kotlíku, za pomoci učitelek suroviny vložily a trpělivě čekaly, až se polévka uvaří. Každá skupina svou polévku také snědla.
Děti připravily též těsto na bramboráky, které se pekly na rozpáleném kameni.
V průběhu přípravy jídel si opékaly topinky a jablka.
Výsledky snažení ohodnotila porota, která ochutnala polévky i bramboráky.
Vše dopadlo na velikou jedničku.

Velké poděkování náleží sponzorům:
Pošumaví a.s. za brambory
Romanu Štumrovi za stojan na pečící kámen
Haně Kropáčkové za pečící kámen

9. 10. 2019 Zobrazit více

ŠD - Drakiáda

ŠD - DrakiádaNebe bylo téměř bez mráčku, příjemné teplo, ale foukal i stálý vítr. Ideální podmínky pro to, aby na oblohu vzlétli draci, létající krasavci. Papíroví, pochopitelně. Někteří předváděli téměř akrobacii, jiní poklidně zůstávali na místě. Podlehli jsme kouzlu létání. Náramně jsme si to užili a příští rok budeme pouštět zase. Při pohledu vzhůru je jasné, že zánik tradičního pouštění draků nehrozí. Vždyť když si vybavíte obrázek podzimu od Josefa Lady, bude tam určitě pečení brambor u ohníčku na poli a pouštění draků.

8. 10. 2019 Zobrazit více

Upozornění na výskyt vší