ŠD - Stavíme příbytky pro lesní obyvatele

ŠD - Stavíme příbytky pro lesní obyvateleV lese jsme s dětmi moc rádi. Poznáváme zástupce jednotlivých lesních pater a učíme se je pojmenovat. Zkoušíme prozkoumat potravní řetězce v přírodě, učíme se zásady ochrany všech živých tvorů a životního prostředí.
S trochou pohádkové fantazie tvoříme lesní obydlí pro lesní skřítky nebo jiné lesní obyvatele.

15. 9. 2020 Zobrazit více

Projektový den 30. 9.

Z důvodu bezproudí je naplánován na středu 30. 9. pro žáky ZŠ projektový den mimo školu do Krušlovského včelína. Odjezd v 7:30h ze ŠvP, návrat cca ve 13,15h na náves. Nevaří se, není odpolední ŠD.
Více info níže.

10. 9. 2020 Zobrazit více

Povinné nošení roušek od čtvrtka 10. 9. 2020

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o povinném nošení roušek. Roušky se budou nosit i na školních chodbách a na záchodech, ve třídách je žáci mít nemusí. Opatření se netýká mateřských školek. Viz informační dopis níže.

9. 9. 2020 Zobrazit více

ŠD - Zavzpomínali jsme na prázdniny

ŠD - Zavzpomínali jsme na prázdninyPo prázdninách jsme se s dětmi sešli v novém neznámém prostředí. Kvůli rekonstrukci a modernizaci budovy školy jsme se museli přestěhovat do učeben školy v přírodě. Moc se nám tady líbí.
O zážitcích z prázdninových cest a prožitých dobrodružstvích nám děti nejen vyprávěly, ale vyzdobily jimi i příjezdovou cestu ke škole.
Prázdniny už jsou v nedohlednu a my se těšíme na další nová - tentokrát na školní a družinová dobrodružství.

8. 9. 2020 Zobrazit více

Uzavření mateřské školy 30. 9. 2020 z důvodu odstávky elektrické energie

Z důvodu odstávky elektrické energie dne 30. 9. 2020 (středa) bude se souhlasem zřizovatele mateřská škola celý den uzavřena.

4. 9. 2020

Kancelář ředitelky a účetní školy

Z důvodu pobytu v náhradních prostorách je kancelář ředitelky a účetní školy dočasně umístěna v budově Střelské Hoštice 19 (vchod vedle obecního úřadu, místnost na konci chodby vlevo).

Telefon ředitelka 720 940 733

Telefon účetní 777 102 216

3. 9. 2020

Distanční výuka

Pravidla pro distanční výuku

1. 9. 2020 Zobrazit více

Zahájení školního roku 2020/21

Zahájení školního roku 2020/21Sváteční ráno začalo nám všem – rodičům, babičkám, dědečkům a dalším rodinným příslušníkům, kolegyním a zejména pak dětem, z nichž 16 přišlo do školy vůbec poprvé, velmi netradičně.

Zahájili jsme nový školní rok poprvé v téměř dvousetleté historii zdejší školy na cizí půdě, neboť v naší historické budově probíhá modernizace a rekonstrukce. Až se po Novém roce budeme moci vrátit do naší budovy, budeme učit v nové polytechnické učebně, svezeme se výtahem a díky klimatizačním a rekuperačním jednotkám budeme mít ve škole příjemné klima nejen díky kolegyním a všem dalším zaměstnancům školy, ale i díky nové technice. Do té doby nám poskytla bezchybný azyl místní škola v přírodě, do níž jsme přestěhovali celou školu včetně mateřáčků.

Prvňáčky dnes čekal slavnostní akt pasování na školáky, který proběhl venku a všichni jsme si ho užili. Pak mohli poprvé vstoupit do své třídy a zažít ten pocit, na který se z dětství pamatujeme snad všichni – vůně nových učebnic, sešitů a dalších školních potřeb a dárečků.
Ostatní děti přivítaly v novém prostředí paní učitelky ve třídách.

Moc nám všem přeju, aby nastávající školní rok přinesl jen samá příjemná překvapení, aby se nám ve škole dařilo, abychom překonali všechny problémy a abychom společně zažili pocit uspokojení, spoustu legrace a zábavy při učení, při sportu a ve školní družině.
Naše školní dny budou trochu jiné, než ty tradiční. Bez zvonění, v cizím prostředí, ale školu dělají lidé v ní a já věřím, že se budeme denně potkávat rádi a s úsměvem, tak jako dnes.

Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům školy, obecního úřadu a dobrovolníkům, kteří se podíleli na vyklízení naší kmenové budovy, na stěhování a na zařizování zdejších náhradních prostor.
Úspěšný školní rok, pevné zdraví a i štěstí, ať se nám všem společně daří!

Mgr. Dana Šatrová

1. 9. 2020 Zobrazit více

Běh při Otavě

Vážení přátelé,
v letošním školním roce se s ohledem na epidemiologickou situaci neuskuteční tradiční Běh při Otavě.
Těšíme se na Vaši účast v příštím školním roce.

31. 8. 2020

Kudy k nám do náhradních prostor ve škole v přírodě?

Cesta ze Střelských Hoštic směr Kozlov, za mostem na křižovatce odbočit vlevo, stále při řece cca 1 km dle ukazatelů. Za vjezdem do školy v přírodě odbočit vpravo a dojet až k výtahu (dřevěné opláštění). Vstup pro ZŠ a MŠ v 1. patře. Parkovat lze při silnici, při výjezdu objet areál jednosměrně - viz mapka.

31. 8. 2020 Zobrazit více