Ošetřovné a jak o něj žádat

Jak mají rodiče v tuto chvíli postupovat?

Rodiče, kteří budou muset zůstat doma se svými dětmi, musí v prvé řadě standardně informovat zaměstnavatele, např. telefonicky, e-mailem apod., o vzniku překážky v práci na straně zaměstnance, kterou je potřeba péče o dítě z důvodu uzavření škol a obdobných zařízení. Vzhledem k připravované změně zákona nebude potřeba žádat o potvrzení o uzavření školy nebo výchovného zařízení vydané a dokládat jej, bude nahrazeno čestným prohlášením pojištěnce, že musí o dítě pečovat z důvodu uzavření školy na základě mimořádného opatření.

Pro uplatnění nároku na ošetřovné budou rodiče po ukončení kalendářního měsíce (popř. po ukončení péče v průběhu měsíce) předávat svému zaměstnavateli Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školského zařízení. Česká správa sociálního zabezpečení připravuje nový, jednodušší formulář žádosti, který bude k dispozici na ePortálu ČSSZ.

Prohlášení o uzavření školy (dětského zařízení) včetně doby uzavření bude součástí žádosti, kterou bude vyplňovat samotný zaměstnanec. Na stejném formuláři pak vyplní dny, ve kterých pečoval o dítě. Takto vyplněnou žádost předá svému zaměstnavateli, který doplní své záznamy. Zaměstnavatel poté převede žádost o ošetřovné do elektronické podoby a zašle příslušné okresní správě sociálního zabezpečení.

Stejně jako v jarních měsících se bude ošetřovné zpracovávat a vyplácet za uplynulý předchozí kalendářní měsíc.

Zdroj viz odkaz:

14. 10. 2020 Zobrazit více

Uzavření škol od středy 14. 10. 2020

Z rozhodnutí vlády budou uzavřeny všechny školy od středy 14. 10. 2020, první stupeň by měl být uzavřen do neděle 1. 11. 2020. Distanční výuka je povinná do 23. 10., následují týdenní podzimní prázdniny. Školní družina nebude v provozu, mateřské školy se omezení netýkají, provoz nebude zatím nijak omezen. Více níže

13. 10. 2020 Zobrazit více

Z rozhodnutí MŠMT se stanoví dny 26. a 27. 10. 2020 pro žáky základních škol jako volné dny

Podzimní prázdniny jsou prodlouženy od pondělí 26. 10. do pátku 30. 10. 2020. Více níže:

12. 10. 2020 Zobrazit více

Zákaz kroužků od 9. 10. do 25. 10. 2020

Jedním z vládních opatření je i zákaz kroužků prozatím do 25. 10. 2020 - více níže.

12. 10. 2020 Zobrazit více

Život ve středověku

Život ve středověkuDne 9.10.2020 děti v rámci projektu "Život ve středověku" navštívily hrad Rabí.

11. 10. 2020 Zobrazit více

Projekt "I včelky tancují" Naučná stezka v Krušlově

Projekt "I včelky tancují" Naučná stezka v KrušlověPoslední zářijové dny proběhly na škole 2 projektové dny s tématem „I včelky tancují“.

Všechny děti si prošly naučnou včelí stezku z Čestic do Krušlova, kde na 14 zastaveních plnily různé úkoly a seznamovaly se ještě podrobněji se životem včelího společenstva. Vrcholem akce byla návštěva Krušlovského včelína, kde děti viděly na vlastní oči vše z historie i současnosti včelařství. V nádherném včelínu pana Macha viděly i ukázky řezbářské práce a další odborník pan Daniel Havlík měl přichystaný výklad i odměny pro všechny děti – svíčky ze včelího vosku.

30. 9. 2020 Zobrazit více

Projekt - "I včelky tancují" Beseda se včelařem

Projekt - "I včelky tancují" Beseda se včelařemDo školy přišel dlouholetý odborník - včelař pan Ing. Milan Kodýdek, který dětem poutavě vysvětlil život včel, vznik medu i další podrobnosti kolem včelaření. Děti viděly, s čím včelař pracuje – klobouk se sítí, včelařskou kuklu a oblek, rámečky, kuřák, úl, nástavky a včelí produkty…. Seznámili se blíže se vším, co včelky produkují – propolis, mateří kašička, vosk a med, kterým jsme si osladili čaj a k němu zakousli i medový perníček. Děti měly spoustu otázek, na které jim zkušený včelař trpělivě odpovídal. Nechyběla zásadní odpověď – PROČ A JAK VČELKY TANCUJÍ…..

29. 9. 2020 Zobrazit více

ŠD - Vycházka k rybníčku Jezárek

ŠD - Vycházka k rybníčku JezárekI v okolí Střelských Hoštic existují kouzelná místa. Jedním z nich je rybníček Jezárek a jeho obyvatelé. My jsme se s Beruškou rozhodli, že opatrně do tohoto "vodního království" nakoukneme. Viděli jsme volavky a kachny. Nad hladinu zvědavě vyskakovali kapři a pod hladinou se to hemžilo různou vodní havětí. Objevovali jsme potravní řetězec a jeho zákonitosti, přizpůsobení jednotlivých živočichů pro život u vody nebo ve vodě. Naučili jsme se jak se chovat v přírodě a jak ji chránit.

22. 9. 2020 Zobrazit více

T-Mobile Olympijský běh 16. 9.

T-Mobile Olympijský běh 16. 9.Školní kolo běhu se konalo za krásného počasí ve středu 16.9. na oslavu olympijských myšlenek, hodnot, radosti ze sportování a pohybu.

18. 9. 2020 Zobrazit více

ŠD - Obří trampolína v kempu

ŠD - Obří trampolína v kempuKladný vztah k pohybu je základem zdravého životního stylu každého člověka. Dostali jsme možnost zaskákat si zdarma na obří trampolíně v kempu. S radostí jsme této nabídky využili. Tímto děkujeme celému "velitelskému stanu" pana Podroužka.

16. 9. 2020 Zobrazit více