Poslední plavání

Poslední plaváníPoslední plavání

2. 12. 2019 Zobrazit více

Prokejtový den Jazykového kompetenčního centra - návštěva z německých škol

Ve čtvrtek 5. 12. u nás přivítáme návštěvu z příhraničních škol v Německu, jedná se o GS Mariaposching a GS Niederwinkling. Připravili jsme pro děti zajímavý program a těšíme se na společné aktivity a setkání.

29. 11. 2019

Výtvarná soutěž MěÚ Strakonice "Zimní radovánky"

Žáci naší školy se zúčastňují mnoha soutěží a projektů, takže neopomněli ani regionální výzvu Městského úřadu ve Strakonicích. Výtvarné práce všech účastníků jsou vystaveny od 18. 11. do 6. 12. 2019 v přízemí stavebního úřadu Na Stráži 137, Strakonice. Výstava bude otevřena v době úředních hodin městského úřadu.

29. 11. 2019 Zobrazit více

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Vybíráme dobrovolný příspěvek rodičů škole ve výši 150 Kč (pro děti na Mikuláše, na ceny při školních akcích a soutěžích, apod.)
Rozsvícení vánočního stromku

25. 11. 2019 Zobrazit více

Ukončení plavání

Dne 26.11.2019 končí plavecká výuka.
Od 2.12.2019 bude vyučování probíhat dle rozvrhu hodin. Žáci si donesou cvičební úbory.

21. 11. 2019

Tablo 1. ročník

Dle nových informací vyjde tablo našich prvňáčků ve Strakonickém deníku 27.11.2019

21. 11. 2019

Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou

Kočkohrátky s kočičkou ŤapičkouKočkohrátky s kočičkou Ťapičkou

Dne 19.11.2019 nás ve škole navštívila autorka knihy Z deníku kočičky Ťapičky paní Markéta Harasimová. Dětem představila svou knihu,  z níž jim přečetla a zahrála ukázky. Příběhy se dětem líbily. Po prezentaci bylo možné si knihu zakoupit.

21. 11. 2019 Zobrazit více

Projekt sv.Martin

Projekt sv.MartinProjekt sv. Martin

V pátek 8.11. ve škole probíhal projekt s názvem "sv. Martin".

Projekt sv. Martin

V pátek 8.11. ve škole  probíhal projekt s názvem "sv. Martin".

Tento den přišli žáci i učitelé oblečení v bílých tričkách, která symbolizovala sníh podle pranostiky - svatý Martin příjíždí na bílem koni. Ráno zahájila etnografka paní Mgr. Irena Novotná ze Strakonického muzea. Pro děti měla připraveno vyprávění a zajímavosti ze života sv. Martina, hry  a písně - děti vytvářely látkovou hnětýnku, "zabíjely kohouta", zpívaly v doprovodu dud, vozembouchu a  chrastítek. Video ZDE. V 8.30 odcházejí žáci do místního kostela, kde na ně čeká se svým vyprávěním paní učitelka z Mateřské školy Katovice paní Hana Čapková a pan farář. Cestou do kostela a zpět každá třída nese svou lucerničku. S sebou si odnášíme napečené podkovy. Každý má polovinu své podkovy někomu darovat, jako se sv. Martin rozdělil o svůj plášť se žebrákem. Po návratu se všichni scházejí v I. třídě, kde se zpívá píseň o sv. Martinovi - Kdo ohlásí zimu včas. Pak se děti rozdělují na dvě skupiny, které se vzájemně vystřídají. V jedné skupině jsou prvňáčci, druháčci a třeťáčci, kteří v I. třídě zůstávají. Probíhají zde výtvarné a pohybové aktivity. Video ZDE . Prvňáčci vybarvují obrázky sv. Martina, druháci a třeťáci zdobí obláček, na který nalepují sestavenou pranostiku ke sv. Martinu, jejíž části hledali v kostele. Čtvrťáci a páťáci jdou do družiny zdobit hnětýnky, které pro děti upekly naše paní kuchařky Pavla Pašavová a Petra Vilímová, ozdobičky na ně vytvořila paní Ing. Zdena Paroubková. Za velmi pěkný den děkujeme všem, kteří se na něm podíleli.

Více ve fotogalerii ZDE

9. 11. 2019 Zobrazit méně

ŠD - Halloween párty

ŠD - Halloween pártyKdo by přišel 1. listopadu k nám do Berušky, potkal by se tam s upíry, „zombíky“, čarodějnicemi a jinými strašidelnými bytostmi. Naštěstí neměly strašidelnou náladu, takže jsme si užili odpoledne plné smíchu, soutěží a "halloweenských" dobrot. Ze zdí a oken nám fandili pavoučí domácí mazlíčci, šustiví ducháčci a netopýrci. Rozhodně jsme si nadělili pořádnou dávku dobrých pocitů, aby na nás podzimní chřipka nemohla.

4. 11. 2019 Zobrazit více

ŠD - Halloweenské tvoření

ŠD - Halloweenské tvořeníMezi symboly Halloweenu, který se slaví 31. října, patří dýně, kostýmy, masky a také strašidelná výzdoba. Především děti tenhle svátek plný duchů, kostlivců, pavouků a čarodějnic milují, protože se mohou pořádně vyřádit. A když k tomu mají pořádné strašidelné kulisy, je to to pravé! Celý týden jsme se připravovali na Halloweenskou párty, kterou uspořádáme v Berušce příští týden po podzimních prázdninách. Těšíme se moc☺

25. 10. 2019 Zobrazit více