ŠD - *Krásné Vánoce*

ŠD - *Krásné Vánoce*Přejeme Všem krásné Vánoce plné dárků, které se nedají koupit ani zabalit♥

20. 12. 2019 Zobrazit více

Vánoční vystoupení

Vánoční vystoupení 12.12.2019

14. 12. 2019 Zobrazit více

ŠD - Předvánoční tvoření

ŠD - Předvánoční tvořeníBlíží se Štědrý den. Den, kdy většina z nás touží být obdarována. Snad každý mi dá za pravdu, že největší radost udělá dárek vlastnoručně s láskou vyrobený. A tak jsme se s dětmi vydali do místní knihovny, kde pro nás paní knihovnice Kopáčková připravila vánoční výtvarnou dílničku. Děti si mohly vyrobit voňavou gelovou svíčku a ozdobičku z plastové matrice a barev na sklo. Provoněli jsme celou knihovnu a pak i školu. Děkujeme paní knihovnici a těšíme se na další setkání.

12. 12. 2019 Zobrazit více

Návštěva německých dětí

Návštěva německých dětí5.12.2019

Návštěva německých dětí

Ve čtvrtek 5.12. navštívili naši školu v rámci projektu výuky německého jazyka děti z německé školy v Mariaposching a Niederwinkling. Po příjezdu v 10.30 hod je uvítaly děti z mateřské školy básničkami. Žáci školy jim zazpívali dvě vánoční písně. Poté jsme odešli na prohlídku zdejšího muzea voroplavby. Prohlídka byla zajímavá a po jejím skončení jsem se vrátili zpět do školy, kde na nás čekal velmi chutný oběd. Po obědě si naši i němečtí žáci vylosovali barevné četrovské hlavičky, na které si napsali svá jména. Program pokračoval v družině. Německé děti pro nás měly připraveny hry. V první hře se děti vzájemně představovaly- německé děti česky a naše děti německy. Pak se i vzájemně pozdravily - video ZDE. video ZDE . Při další hře dostali žáci barevné kartičky, němečtí žáci žluté a naši žáci růřové. Na kartičku měl každý nakreslit svůj obličej. Pak papírky zmuchlali a hodili do středu kruhu. Žluté papírky si poté sebrali a rozbalili naši žáci, růžové němečtí kamarádi. Podle portrétu chodili a hledali kamaráda. Když ho našli, na kartičku napsali jeho jméno - video ZDE. Následovalo rozdělení dětí do skupin podle barvy čertích hlaviček. Vznikly tak smíšené skupiny, pro něž byly připraveny další zajímavě činnosti: výroba čertů, zdobení perníčků, výroba anděla a zpěv písní v německém a českém jazyce. Na závěr přišel německé děti obdarovat Mikuláš s čerty, video ZDE. Před odjezdem jsme se všichni vyfotili u betléma před školou. Akce byla velmi pěkná, líbila se nejen našim dětem, ale i německým kamarádům. Nejraději by u nás zůstali.

Více ve fotogalerii ZDE

8. 12. 2019 Zobrazit méně

Mikuláš

Mikuláš5.12.2019

8. 12. 2019 Zobrazit více

ŠD - Čertovské dny

ŠD - Čertovské dnyV Berušce se čertů nebojíme, klidně si s nimi zařádíme. I my se totiž rádi hýbeme a soutěžíme. O letošním čertovském odpoledni nám to dokonce šlo tak dobře, že jsme všichni dostali Výuční čertovský list se samými jedničkami. Nejlépe nám šly čertí škleby a blekotání, dobře jsme zvládli i přenášení hříšných duší přes hory a doly do Pekla, do kotle se nakonec trefili všichni a obout čertovské kopyto byla pro nás hračka. A teď může přijít Mikuláš s andílkem a všechny nás po zásluze obdarovat. Všem přejeme hezký Advent!

5. 12. 2019 Zobrazit více

Rozsvěcení vánočního stromu