Pozvání ze ZUŠ v Horažďovicích

pro žáky a jejich rodiče na „Týden otevřených hodin“. Jedná se o akci pro potenciální zájemce o studium na ZUŠ, kdy je možné se podívat na výuku, třeba si i vyzkoušet nástroj, případně promluvit s pedagogy. V příloze vedle plakátu najdete také rozpis, kdy je možné jednotlivé nástroje vidět.

zde ke stažení

ŠD - Projekt Cesta čaje

ŠD - Projekt Cesta čajeMinulý týden patřila Beruška celá čaji. Děti si vyhledaly na internetu informace: co to vlastně čaj je, kde roste, jak dlouho ho známe a další zajímavosti. Povídali jsme si, z čeho můžeme čaj uvařit a jaký máme nejraději. Při výtvarných činnostech jsme si vyrobili hrnek z papíru a dali si záležet na jeho dekoraci. Hrnečkové téma jsme zachovali i při tvoření z modelíny. Na poslední čajový den přijala naše pozvání Hana Koukalová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl pro českobudějovickou diecézi, která spolu se svojí kolegyní Olgou Švecovou navštívila v únoru loňského roku Srí Lanku. Setkaly se tam s místními misionáři, kteří poskytují pomoc dětem bez domova a při té příležitosti zavítaly na čajové plantáže a sledovaly výrobu čaje. Děti se rády pochlubily během besedy s nabytými vědomostmi z celého týdne a paní ředitelku mile překvapily svou připraveností. Celé téma jsme uzavřeli ochutnávkou různých čajů, ke kterým jsme si zakousli výbornou bábovku.

23. 1. 2019 Zobrazit více

Informační schůzka pro rodiče dětí budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,
zveme Vás na informační schůzku.

18. 1. 2019 Zobrazit více

100letspolecne.cz - plníme 2. úkol

100letspolecne.cz - plníme 2. úkolV prosinci jsme plnili druhý úkol soutěže školních jídelen s názvem "Dědečku vyprávěj". Ve středu 5. prosince jsme se sešli v prostorách ŠD, kde nám pan Boukal coby "dědeček" vyprávoval o tom, jak to vypadalo u nich doma, když byl ještě malý chlapec. Následující úterý jsme pekli vánoční perníčky a ve středu na nás v jídelně čekala jídla přímo pohádková.

6. 1. 2019 Zobrazit více

ZŠ - Vánoční besídka

Každoroční milé setkání s rodiči, prarodiči a přáteli.

21. 12. 2018 Zobrazit více

Beseda s paní Milenou Novotnou

18. 12. proběhla v naší škole beseda s paní Milenou Novotnou, bývalou katovickou knihovnicí. Dětem velmi poutavě přiblížila staročeské vánoční tradice a zvyky, některé si děti mohly samy vyzkoušet. Přinesla s sebou spoustu zajímavého materiálu včetně knih a papírového Betlému. Děti se tak dověděly, co všechno naši předkové v adventním období připravovali, v co věřili, co uctívali a na čem si pochutnávali. V dnešní uspěchané a technicky založené době to bylo velmi poučné a milé zastavení. Děkujeme!
Některé děti poprvé slyšely o zlatém štědrovečerním prasátku a chystají se tento zvyk zavést i doma…

18. 12. 2018 Zobrazit více

ŠD - Pečení perníčků

ŠD - Pečení perníčkůVůně skořice a hřebíčku se linula po celé škole.

14. 12. 2018 Zobrazit více

Informace pro rodiče při výskytu vší

Citace z vyjádření Krajské hygienické stanice:

13. 12. 2018 Zobrazit více

ŠD - Rohaté sportování

ŠD - Rohaté sportováníPočasí nám přálo.

6. 12. 2018 Zobrazit více

Úspěch v soutěži "Čestický brambor 2018"

Úspěch v soutěži "Čestický brambor 2018"Naši žáci se jako každý rok zúčastnili již XXIV. ročníku dětské literární a výtvarné soutěže Čestický brambor, tentokráte s tématem "Tvář Země".

V letošním roce jsme se zúčastnili nejen v části výtvarné, ale také v části literární a v obou naši žáci uspěli.

Osvědčení

V kategorii I. (1.-3.ročník) se umístili:

Klára Křížová    -      na 1. místě v literární části

Lenka Kropáčková - na 2. místě v literární části

Václav Malík    -       na 2. místě v části výtvarné

Vendův obrázek

V kategorii II. (4.-5.ročník) se umístil

Jáchym Honzík    -    na 3. místě v literární části

Oceněna byla také práce kolektivu žáků 4. a 5. ročníku v kategorii kolektivních a prostorových prací  ve složení Jakub Harášek, Lukáš Švarc, Patrik Pojžárek a Štěpán Leško, kteří vyráběli plastické ostrovy vystupující z povrchu vzhůru a umístili se na 2. místě.

Fotografie z předání cen dětem ve školní družině najdete ve fotogalerii ZDE.

4. 12. 2018 Zobrazit méně

ZŠ - vystoupení na Rozsvícení vánočního stromu

ZŠ - vystoupení na Rozsvícení vánočního stromuOslavili jsme první adventní neděli.

3. 12. 2018 Zobrazit více