Informace k návratu 4. a 5. ročníku do školy od 30. 11. 2020

v pondělí 30. 11. 2020 se mohou vrátit do školy všechny ročníky 1. stupně.
Prosíme pokud možno o dodržování času vstupu do budovy a příchodu do šatny:
7:10 – 7:25 hodin
Více níže:

24. 11. 2020 Zobrazit více

Doplňující informace k návratu 1. - 3. ročníku do školy k 18. 11. 2020

Vážení rodiče,
věnujte, prosím, pozornost změně provozu školní družiny a organizaci příchodu a odchodu dětí. Obědy mají děti automaticky přihlášeny, v případě nezájmu si je odhlaste. Více níže
16. 11. 2020 Zobrazit méně

Znovuotevření školy pro 1., 2. a 3. ročník od 18. 11. 2020

Ve středu 18. 11. 2020 se mohou vrátit do školy 1. a 2. ročníky, v našem případě malotřídní školy nastoupí i děti ze 3. ročníku, neboť jsou ve školním roce 2020/21 zařazeni do třídy společně se žáky 2. ročníku.
Více informací níže:

12. 11. 2020 Zobrazit více

Bezpečně s dětmi na internetu - prevence kybernetické kriminality a rizikového chování v online prostoru

V souvislosti s distanční výukou tráví děti více času na počítači v on - line prostředí. Všichni chceme, aby i zde ve virtuálním světě byly děti v bezpečí.
Níže několik užitečných odkazů:

5. 11. 2020 Zobrazit více

Kroužek německého jazyka distančně

Vážení rodiče,
po dohodě s lektorkou Ing. Danou Křížovou bude výuka v rámci Projektu 298 Společný jazyk - společná budoucnost pokračovat také online.

Termín jako ve škole - čtvrtek ve 13:00 hodin.

Před schůzkou obdržíte na mail odkaz k videosetkání.

2. 11. 2020

Uzavření škol k 2. 11. trvá

Vážení rodiče, zákonní zástupci, milé děti,
podle usnesení vlády s účinností od 2. listopadu 2020 do 20. listopadu 2020 (včetně) platí :
• Pro mateřské školy se stávající režim nemění, včetně škol a tříd podle § 16 odst. 9 školského zákona, které také zůstávají v provozu.
• U 1. a 2. stupně základních škol a přípravné třídy základních škol se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole, a to včetně škol a tříd zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona. Školy při zdravotnickém zařízení zůstávají otevřené.

Povinná distanční výuka bude probíhat i nadále.
Více níže

31. 10. 2020 Zobrazit více

Informace pro děti ke koronaviru

Na základě dopisu z MŠMT prosíme o předání informací vašim dětem - viz níže. Děkujeme.

26. 10. 2020 Zobrazit více

ŠD - Krásné Babí léto

ŠD - Krásné Babí létoPrvní měsíce školního roku jsou měsíci seznamovacími. Do naší Berušky nastoupili noví prvňáčci. Ti se samozřejmě nejprve seznamovali se vším novým nejen ve školní družině, ale také v našich náhradních prostorech. Na nové prostředí si však velmi rychle zvykli, a tak jsme si mohli společně vytvořit pravidla chování v družině a začít tato pravidla postupně dodržovat.
Letos bylo opravdu teplé a slunečné počasí a to nám umožnilo trávit hodně času na hřišti, na vycházkách, průlezkách a houpačkách.

19. 10. 2020 Zobrazit více

ŠD - Projekt "Člověk zemědělec", batikování

ŠD - Projekt "Člověk zemědělec", batikováníTématem našeho jednoho říjnového týdne bylo: „ Člověk zemědělec“. Povídali jsme si o historii zemědělství a pastevectví. Vycházkou jsme došli k hoštickému zemědělskému družstvu Pošumaví, viděli uskladněné balíky slámy a zahlédli i zemědělskou techniku. Mezi plodiny, které někteří zemědělci pěstují, patří i rostliny na barvení látek a jiných materiálů. A právě barvení triček si pro nás připravila naše paní knihovnice Magdalena Kopáčková. Děti si přinesly trička a šátky a samy si pak pomocí šablon a barev ve spreji vyrobily originální model do šatníku.

16. 10. 2020 Zobrazit více

ŠD - Návštěva ČOV

ŠD - Návštěva ČOVOchrana životního prostředí je pojem, který naše děti už dávno znají a snažíme se ho dotknout téměř v každém tématu, které zařazujeme do plánů činnosti v Berušce. Tentokrát jsme dostali šanci nahlédnout „pod pokličku“ čističce odpadních vod v areálu školy v přírodě. Pan Šatra nám podrobně popsal cestu vody z odtokových výpustí umyvadel, van, myček, praček a dalších vodních spotřebičů až k trubce, kudy vytéká vyčištěná voda do řeky. Děti samy se přesvědčily, že provoz tohoto zařízení není zbytečný a zpět do řeky vytéká skutečně čistá voda, která neublíží žádným vodním živočichům.

15. 10. 2020 Zobrazit více