Informace pro děti ke koronaviru

Na základě dopisu z MŠMT prosíme o předání informací vašim dětem - viz níže. Děkujeme.

26. 10. 2020 Zobrazit více

ŠD - Krásné Babí léto

ŠD - Krásné Babí létoPrvní měsíce školního roku jsou měsíci seznamovacími. Do naší Berušky nastoupili noví prvňáčci. Ti se samozřejmě nejprve seznamovali se vším novým nejen ve školní družině, ale také v našich náhradních prostorech. Na nové prostředí si však velmi rychle zvykli, a tak jsme si mohli společně vytvořit pravidla chování v družině a začít tato pravidla postupně dodržovat.
Letos bylo opravdu teplé a slunečné počasí a to nám umožnilo trávit hodně času na hřišti, na vycházkách, průlezkách a houpačkách.

19. 10. 2020 Zobrazit více

ŠD - Projekt "Člověk zemědělec", batikování

ŠD - Projekt "Člověk zemědělec", batikováníTématem našeho jednoho říjnového týdne bylo: „ Člověk zemědělec“. Povídali jsme si o historii zemědělství a pastevectví. Vycházkou jsme došli k hoštickému zemědělskému družstvu Pošumaví, viděli uskladněné balíky slámy a zahlédli i zemědělskou techniku. Mezi plodiny, které někteří zemědělci pěstují, patří i rostliny na barvení látek a jiných materiálů. A právě barvení triček si pro nás připravila naše paní knihovnice Magdalena Kopáčková. Děti si přinesly trička a šátky a samy si pak pomocí šablon a barev ve spreji vyrobily originální model do šatníku.

16. 10. 2020 Zobrazit více

ŠD - Návštěva ČOV

ŠD - Návštěva ČOVOchrana životního prostředí je pojem, který naše děti už dávno znají a snažíme se ho dotknout téměř v každém tématu, které zařazujeme do plánů činnosti v Berušce. Tentokrát jsme dostali šanci nahlédnout „pod pokličku“ čističce odpadních vod v areálu školy v přírodě. Pan Šatra nám podrobně popsal cestu vody z odtokových výpustí umyvadel, van, myček, praček a dalších vodních spotřebičů až k trubce, kudy vytéká vyčištěná voda do řeky. Děti samy se přesvědčily, že provoz tohoto zařízení není zbytečný a zpět do řeky vytéká skutečně čistá voda, která neublíží žádným vodním živočichům.

15. 10. 2020 Zobrazit více

Ošetřovné a jak o něj žádat

Jak mají rodiče v tuto chvíli postupovat?

Rodiče, kteří budou muset zůstat doma se svými dětmi, musí v prvé řadě standardně informovat zaměstnavatele, např. telefonicky, e-mailem apod., o vzniku překážky v práci na straně zaměstnance, kterou je potřeba péče o dítě z důvodu uzavření škol a obdobných zařízení. Vzhledem k připravované změně zákona nebude potřeba žádat o potvrzení o uzavření školy nebo výchovného zařízení vydané a dokládat jej, bude nahrazeno čestným prohlášením pojištěnce, že musí o dítě pečovat z důvodu uzavření školy na základě mimořádného opatření.

Pro uplatnění nároku na ošetřovné budou rodiče po ukončení kalendářního měsíce (popř. po ukončení péče v průběhu měsíce) předávat svému zaměstnavateli Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školského zařízení. Česká správa sociálního zabezpečení připravuje nový, jednodušší formulář žádosti, který bude k dispozici na ePortálu ČSSZ.

Prohlášení o uzavření školy (dětského zařízení) včetně doby uzavření bude součástí žádosti, kterou bude vyplňovat samotný zaměstnanec. Na stejném formuláři pak vyplní dny, ve kterých pečoval o dítě. Takto vyplněnou žádost předá svému zaměstnavateli, který doplní své záznamy. Zaměstnavatel poté převede žádost o ošetřovné do elektronické podoby a zašle příslušné okresní správě sociálního zabezpečení.

Stejně jako v jarních měsících se bude ošetřovné zpracovávat a vyplácet za uplynulý předchozí kalendářní měsíc.

Zdroj viz odkaz:

14. 10. 2020 Zobrazit více

Uzavření škol od středy 14. 10. 2020

Z rozhodnutí vlády budou uzavřeny všechny školy od středy 14. 10. 2020, první stupeň by měl být uzavřen do neděle 1. 11. 2020. Distanční výuka je povinná do 23. 10., následují týdenní podzimní prázdniny. Školní družina nebude v provozu, mateřské školy se omezení netýkají, provoz nebude zatím nijak omezen. Více níže
13. 10. 2020 Zobrazit méně

Z rozhodnutí MŠMT se stanoví dny 26. a 27. 10. 2020 pro žáky základních škol jako volné dny

Podzimní prázdniny jsou prodlouženy od pondělí 26. 10. do pátku 30. 10. 2020. Více níže:

12. 10. 2020 Zobrazit více

Zákaz kroužků od 9. 10. do 25. 10. 2020

Jedním z vládních opatření je i zákaz kroužků prozatím do 25. 10. 2020 - více níže.

12. 10. 2020 Zobrazit více

Život ve středověku

Život ve středověkuDne 9.10.2020 děti v rámci projektu "Život ve středověku" navštívily hrad Rabí.

11. 10. 2020 Zobrazit více

Projekt "I včelky tancují" Naučná stezka v Krušlově

Projekt "I včelky tancují" Naučná stezka v KrušlověPoslední zářijové dny proběhly na škole 2 projektové dny s tématem „I včelky tancují“.

Všechny děti si prošly naučnou včelí stezku z Čestic do Krušlova, kde na 14 zastaveních plnily různé úkoly a seznamovaly se ještě podrobněji se životem včelího společenstva. Vrcholem akce byla návštěva Krušlovského včelína, kde děti viděly na vlastní oči vše z historie i současnosti včelařství. V nádherném včelínu pana Macha viděly i ukázky řezbářské práce a další odborník pan Daniel Havlík měl přichystaný výklad i odměny pro všechny děti – svíčky ze včelího vosku.

30. 9. 2020 Zobrazit více