ŠD - Vycházka k rybníčku Jezárek

ŠD - Vycházka k rybníčku JezárekI v okolí Střelských Hoštic existují kouzelná místa. Jedním z nich je rybníček Jezárek a jeho obyvatelé. My jsme se s Beruškou rozhodli, že opatrně do tohoto "vodního království" nakoukneme. Viděli jsme volavky a kachny. Nad hladinu zvědavě vyskakovali kapři a pod hladinou se to hemžilo různou vodní havětí. Objevovali jsme potravní řetězec a jeho zákonitosti, přizpůsobení jednotlivých živočichů pro život u vody nebo ve vodě. Naučili jsme se jak se chovat v přírodě a jak ji chránit.

22. 9. 2020 Zobrazit více

T-Mobile Olympijský běh 16. 9.

T-Mobile Olympijský běh 16. 9.Školní kolo běhu se konalo za krásného počasí ve středu 16.9. na oslavu olympijských myšlenek, hodnot, radosti ze sportování a pohybu.

18. 9. 2020 Zobrazit více

ŠD - Obří trampolína v kempu

ŠD - Obří trampolína v kempuKladný vztah k pohybu je základem zdravého životního stylu každého člověka. Dostali jsme možnost zaskákat si zdarma na obří trampolíně v kempu. S radostí jsme této nabídky využili. Tímto děkujeme celému "velitelskému stanu" pana Podroužka.

16. 9. 2020 Zobrazit více

ŠD - Stavíme příbytky pro lesní obyvatele

ŠD - Stavíme příbytky pro lesní obyvateleV lese jsme s dětmi moc rádi. Poznáváme zástupce jednotlivých lesních pater a učíme se je pojmenovat. Zkoušíme prozkoumat potravní řetězce v přírodě, učíme se zásady ochrany všech živých tvorů a životního prostředí.
S trochou pohádkové fantazie tvoříme lesní obydlí pro lesní skřítky nebo jiné lesní obyvatele.

15. 9. 2020 Zobrazit více

Projektový den 30. 9.

Z důvodu bezproudí je naplánován na středu 30. 9. pro žáky ZŠ projektový den mimo školu do Krušlovského včelína. Odjezd v 7:30h ze ŠvP, návrat cca ve 13,15h na náves. Nevaří se, není odpolední ŠD.
Více info níže.
10. 9. 2020 Zobrazit méně

Povinné nošení roušek od čtvrtka 10. 9. 2020

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o povinném nošení roušek. Roušky se budou nosit i na školních chodbách a na záchodech, ve třídách je žáci mít nemusí. Opatření se netýká mateřských školek. Viz informační dopis níže.

9. 9. 2020 Zobrazit více

ŠD - Zavzpomínali jsme na prázdniny

ŠD - Zavzpomínali jsme na prázdninyPo prázdninách jsme se s dětmi sešli v novém neznámém prostředí. Kvůli rekonstrukci a modernizaci budovy školy jsme se museli přestěhovat do učeben školy v přírodě. Moc se nám tady líbí.
O zážitcích z prázdninových cest a prožitých dobrodružstvích nám děti nejen vyprávěly, ale vyzdobily jimi i příjezdovou cestu ke škole.
Prázdniny už jsou v nedohlednu a my se těšíme na další nová - tentokrát na školní a družinová dobrodružství.

8. 9. 2020 Zobrazit více

Uzavření mateřské školy 30. 9. 2020 z důvodu odstávky elektrické energie

Z důvodu odstávky elektrické energie dne 30. 9. 2020 (středa) bude se souhlasem zřizovatele mateřská škola celý den uzavřena.

4. 9. 2020

Kancelář ředitelky a účetní školy

Z důvodu pobytu v náhradních prostorách je kancelář ředitelky a účetní školy dočasně umístěna v budově Střelské Hoštice 19 (vchod vedle obecního úřadu, místnost na konci chodby vlevo).

Telefon ředitelka 720 940 733

Telefon účetní 777 102 216