Zahájení školního roku 2020/21

Zahájení školního roku 2020/21Sváteční ráno začalo nám všem – rodičům, babičkám, dědečkům a dalším rodinným příslušníkům, kolegyním a zejména pak dětem, z nichž 16 přišlo do školy vůbec poprvé, velmi netradičně.

Zahájili jsme nový školní rok poprvé v téměř dvousetleté historii zdejší školy na cizí půdě, neboť v naší historické budově probíhá modernizace a rekonstrukce. Až se po Novém roce budeme moci vrátit do naší budovy, budeme učit v nové polytechnické učebně, svezeme se výtahem a díky klimatizačním a rekuperačním jednotkám budeme mít ve škole příjemné klima nejen díky kolegyním a všem dalším zaměstnancům školy, ale i díky nové technice. Do té doby nám poskytla bezchybný azyl místní škola v přírodě, do níž jsme přestěhovali celou školu včetně mateřáčků.

Prvňáčky dnes čekal slavnostní akt pasování na školáky, který proběhl venku a všichni jsme si ho užili. Pak mohli poprvé vstoupit do své třídy a zažít ten pocit, na který se z dětství pamatujeme snad všichni – vůně nových učebnic, sešitů a dalších školních potřeb a dárečků.
Ostatní děti přivítaly v novém prostředí paní učitelky ve třídách.

Moc nám všem přeju, aby nastávající školní rok přinesl jen samá příjemná překvapení, aby se nám ve škole dařilo, abychom překonali všechny problémy a abychom společně zažili pocit uspokojení, spoustu legrace a zábavy při učení, při sportu a ve školní družině.
Naše školní dny budou trochu jiné, než ty tradiční. Bez zvonění, v cizím prostředí, ale školu dělají lidé v ní a já věřím, že se budeme denně potkávat rádi a s úsměvem, tak jako dnes.

Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům školy, obecního úřadu a dobrovolníkům, kteří se podíleli na vyklízení naší kmenové budovy, na stěhování a na zařizování zdejších náhradních prostor.
Úspěšný školní rok, pevné zdraví a i štěstí, ať se nám všem společně daří!

Mgr. Dana Šatrová

1. 9. 2020 Zobrazit více

Běh při Otavě

Vážení přátelé,
v letošním školním roce se s ohledem na epidemiologickou situaci neuskuteční tradiční Běh při Otavě.
Těšíme se na Vaši účast v příštím školním roce.

31. 8. 2020

Kudy k nám do náhradních prostor ve škole v přírodě?

Cesta ze Střelských Hoštic směr Kozlov, za mostem na křižovatce odbočit vlevo, stále při řece cca 1 km dle ukazatelů. Za vjezdem do školy v přírodě odbočit vpravo a dojet až k výtahu (dřevěné opláštění). Vstup pro ZŠ a MŠ v 1. patře. Parkovat lze při silnici, při výjezdu objet areál jednosměrně - viz mapka.

31. 8. 2020 Zobrazit více

Informace pro rodiče k zahájení a průběhu nového šk. roku

Nový školní rok bude zahájen v náhradních prostorách místní školy v přírodě. Rovněž informujeme o opatřeních z manuálu MŠMT

28. 8. 2020 Zobrazit více

Modernizace a rekonstrukce školy - výuka v náhradních prostorách

Vážení zákonní zástupci, vážení rodiče,
dovolte nám, abychom vás informovali o organizačních změnách v souvislosti s modernizací školní budovy a přístavbou polytechnické učebny.
Informace najdete v přiloženém dopise, prosíme o Váš souhlas s využitím náhradních prostor – ale lepší a dostupnější prostory bychom asi opravdu nenašli. Vaše odpovědi můžete posílat již ověřenými cestami na WhatsApp, Messenger, mail, házet do schránky u hlavního vchodu školy, osobně v MŠ apod., prostě tak, jak jste byli zvyklí při distanční výuce.
Kladné vyjádření KHS v Českých Budějovicích dokládám - věřte, že veškeré podmínky byly důkladně posouzeny a my, zaměstnanci školy, uděláme vše pro pokud možno bezproblémový průběh výuky a pobytu v náhradních prostorách.
Případné další informace obdržíte opět mailem.

Děkujeme za pochopení a přejeme ještě mnoho krásných letních dnů!
27. 7. 2020 Zobrazit méně

Zakončení školního roku

Zakončení školního rokuAni celosvětová pandemie neměla šanci zpřetrhat kamarádství a dobré vztahy mezi dětmi a pedagogy u nás ve škole. Uplynulých pět školních týdnů jsme znovu rádi proplouvali učivem společně na jedné lodi – byť rozděleni do skupin. Vše, co jsme nestihli v domácí výuce, jsme s vyučujícími v pohodě dohnali. Prvňáčci mezi nás zapadli jako puzzlík do krásného obrázku a své vědomosti zpečetili získáním medaile od krále knihovníků při pasování na čtenáře. A páťáci…? Už teď se nám po nich stýská. A vzhledem k tomu, že při slavnostním předávání vysvědčení nezůstalo ani jedno oko suché, nejsme určitě sami.
Přejeme všem dětem, žákům, rodičům i pedagogům krásné a pohodové prázdniny☺

30. 6. 2020 Zobrazit více

Projekt Mléko a ovoce do škol

Projekt Mléko a ovoce do školV rámci projektů Mléko do škol a Ovoce do škol, které pro nás v letošním školním roce zajišťuje Laktea, o. p. s. ochutnal každý žák něco navíc.
V minulém týdnu měly děti možnost ochutnat tyto mléčné výrobky: Jihočeský Nature bílý jogurt bez laktózy, Lipánek tvarohový – kakao, méně sladký a Lipánek trvanlivé mléko polotučné ochucené. Zásilka byla opravdu bohatá, každé z dětí, které jsou přihlášeny k denní docházce, obdrželo po dvou kusech od každého výrobku.
Tento týden zpestřil dětem svačinu ovocný balíček, který obsahoval grep červený, kiwi a 3 ks kumquatu. Že nevíte, co je posledně jmenované ovoce? Děti už ano, je to malý citrusový plod, který připomíná miniaturní mandarinku nebo pomeranč, ale nemusí se loupat. Má vysoký obsah vitaminu C a pochází z Asie.

18. 6. 2020 Zobrazit více

Poplatky za školní družinu a kroužky za 2. pololetí šk. roku 2019/20

Poplatky budou poměrnou částí vráceny žákům 5. ročníku, ostatním ročníkům se platby převedou na 1. pololetí následujícího školního roku. Více v příloze:

16. 6. 2020 Zobrazit více

Oslava dne dětí - odkaz na Strakonický deník

Den dětí proběhl letos trochu jinak, ale stejně jsme si ho užili! Více v odkazu

10. 6. 2020 Zobrazit více

Napsali o nás

Zareagovali jsme na výzvu Strakonického deníku o návratu do škol a vyšlo hned několik článků o naší škole přímo v deníku nebo na jeho webových stránkách. Více níže:

3. 6. 2020 Zobrazit více