Modernizace a rekonstrukce školy - výuka v náhradních prostorách

Vážení zákonní zástupci, vážení rodiče,
dovolte nám, abychom vás informovali o organizačních změnách v souvislosti s modernizací školní budovy a přístavbou polytechnické učebny.
Informace najdete v přiloženém dopise, prosíme o Váš souhlas s využitím náhradních prostor – ale lepší a dostupnější prostory bychom asi opravdu nenašli. Vaše odpovědi můžete posílat již ověřenými cestami na WhatsApp, Messenger, mail, házet do schránky u hlavního vchodu školy, osobně v MŠ apod., prostě tak, jak jste byli zvyklí při distanční výuce.
Kladné vyjádření KHS v Českých Budějovicích dokládám - věřte, že veškeré podmínky byly důkladně posouzeny a my, zaměstnanci školy, uděláme vše pro pokud možno bezproblémový průběh výuky a pobytu v náhradních prostorách.
Případné další informace obdržíte opět mailem.

Děkujeme za pochopení a přejeme ještě mnoho krásných letních dnů!

27. 7. 2020 Zobrazit více

Zakončení školního roku

Zakončení školního rokuAni celosvětová pandemie neměla šanci zpřetrhat kamarádství a dobré vztahy mezi dětmi a pedagogy u nás ve škole. Uplynulých pět školních týdnů jsme znovu rádi proplouvali učivem společně na jedné lodi – byť rozděleni do skupin. Vše, co jsme nestihli v domácí výuce, jsme s vyučujícími v pohodě dohnali. Prvňáčci mezi nás zapadli jako puzzlík do krásného obrázku a své vědomosti zpečetili získáním medaile od krále knihovníků při pasování na čtenáře. A páťáci…? Už teď se nám po nich stýská. A vzhledem k tomu, že při slavnostním předávání vysvědčení nezůstalo ani jedno oko suché, nejsme určitě sami.
Přejeme všem dětem, žákům, rodičům i pedagogům krásné a pohodové prázdniny☺

Více ve fotogalerii ZDE

30. 6. 2020 Zobrazit méně

Projekt Mléko a ovoce do škol

Projekt Mléko a ovoce do školV rámci projektů Mléko do škol a Ovoce do škol, které pro nás v letošním školním roce zajišťuje Laktea, o. p. s. ochutnal každý žák něco navíc.
V minulém týdnu měly děti možnost ochutnat tyto mléčné výrobky: Jihočeský Nature bílý jogurt bez laktózy, Lipánek tvarohový – kakao, méně sladký a Lipánek trvanlivé mléko polotučné ochucené. Zásilka byla opravdu bohatá, každé z dětí, které jsou přihlášeny k denní docházce, obdrželo po dvou kusech od každého výrobku.
Tento týden zpestřil dětem svačinu ovocný balíček, který obsahoval grep červený, kiwi a 3 ks kumquatu. Že nevíte, co je posledně jmenované ovoce? Děti už ano, je to malý citrusový plod, který připomíná miniaturní mandarinku nebo pomeranč, ale nemusí se loupat. Má vysoký obsah vitaminu C a pochází z Asie.

18. 6. 2020 Zobrazit více

Poplatky za školní družinu a kroužky za 2. pololetí šk. roku 2019/20

Poplatky budou poměrnou částí vráceny žákům 5. ročníku, ostatním ročníkům se platby převedou na 1. pololetí následujícího školního roku. Více v příloze:

16. 6. 2020 Zobrazit více

Oslava dne dětí - odkaz na Strakonický deník

Den dětí proběhl letos trochu jinak, ale stejně jsme si ho užili! Více v odkazu

10. 6. 2020 Zobrazit více

Napsali o nás

Zareagovali jsme na výzvu Strakonického deníku o návratu do škol a vyšlo hned několik článků o naší škole přímo v deníku nebo na jeho webových stránkách. Více níže:

3. 6. 2020 Zobrazit více

Zpátky ve škole

Zpátky ve školeS velkou radostí přivítaly děti (snad i rodiče) s pedagogy ze Základní školy a Mateřské školy ve Střelských Hošticích možnost návratu do lavic 25. 5. 2020. K osobní přítomnosti ve škole se z 36 žáků malotřídní školy přihlásilo celkem 31 dětí z 1. – 5. ročníku, což je úctyhodných 86%. S doporučeními z manuálu MŠMT jsme vzhledem k velikosti školy žádné velké problémy neměli ani ve škole, ani ve školní jídelně. Nastavili jsme pravidla a sžili se s nimi celkem rychle a v pohodě.
Prioritu má u nás výuka ve škole, děti přivítaly jejich třídní paní učitelky, odpolední činnosti zajišťují paní vychovatelky ze školní družiny. A vlastně se vrací téměř vše do starých kolejí – dopoledne výuka v blocích, odpolední činnosti ve třídě i venku na školní zahradě. A že naše zahrada poskytuje mnoho námětů k činnostem a k radovánkám, o tom není pochyb.
A jak jsme se těšili? Moc, ani se nedá popsat ta radost, když se opět sešla téměř celá třída pohromadě! Pravda, některým dětem vyhovovalo pozdní vstávání a trochu uvolněný domácí režim, ale na školu se těšili snad všichni.

28. 5. 2020 Zobrazit více

Nový výkaz péče o dítě

Po znovuotevření škol musí rodiče/zákonní zástupci vyplnit i důvody nepřítomnosti dítěte ve škole, zůstanou - li u domácího vzdělávání.
Odkaz níže

25. 5. 2020 Zobrazit více

Pravidla hodnocení za 2. pololetí - vyhláška č. 211/2020 Sb.

Pravidla hodnocení za 2. pololetí vychází z vyhlášky MŠMT

21. 5. 2020 Zobrazit více

Nejčastější dotazy k aktuálnímu opatření MŠMT

V odkazu najdete většinu odpovědí na nejčastější dotazy k aktuálnímu opatření MŠMT ke koronaviru. Informace se aktualizují.

18. 5. 2020 Zobrazit více