Zakončení školního roku

Zakončení školního rokuAni celosvětová pandemie neměla šanci zpřetrhat kamarádství a dobré vztahy mezi dětmi a pedagogy u nás ve škole. Uplynulých pět školních týdnů jsme znovu rádi proplouvali učivem společně na jedné lodi – byť rozděleni do skupin. Vše, co jsme nestihli v domácí výuce, jsme s vyučujícími v pohodě dohnali. Prvňáčci mezi nás zapadli jako puzzlík do krásného obrázku a své vědomosti zpečetili získáním medaile od krále knihovníků při pasování na čtenáře. A páťáci…? Už teď se nám po nich stýská. A vzhledem k tomu, že při slavnostním předávání vysvědčení nezůstalo ani jedno oko suché, nejsme určitě sami.
Přejeme všem dětem, žákům, rodičům i pedagogům krásné a pohodové prázdniny☺

30. 6. 2020 Zobrazit více

Projekt Mléko a ovoce do škol

Projekt Mléko a ovoce do školV rámci projektů Mléko do škol a Ovoce do škol, které pro nás v letošním školním roce zajišťuje Laktea, o. p. s. ochutnal každý žák něco navíc.
V minulém týdnu měly děti možnost ochutnat tyto mléčné výrobky: Jihočeský Nature bílý jogurt bez laktózy, Lipánek tvarohový – kakao, méně sladký a Lipánek trvanlivé mléko polotučné ochucené. Zásilka byla opravdu bohatá, každé z dětí, které jsou přihlášeny k denní docházce, obdrželo po dvou kusech od každého výrobku.
Tento týden zpestřil dětem svačinu ovocný balíček, který obsahoval grep červený, kiwi a 3 ks kumquatu. Že nevíte, co je posledně jmenované ovoce? Děti už ano, je to malý citrusový plod, který připomíná miniaturní mandarinku nebo pomeranč, ale nemusí se loupat. Má vysoký obsah vitaminu C a pochází z Asie.

18. 6. 2020 Zobrazit více

Poplatky za školní družinu a kroužky za 2. pololetí šk. roku 2019/20

Poplatky budou poměrnou částí vráceny žákům 5. ročníku, ostatním ročníkům se platby převedou na 1. pololetí následujícího školního roku. Více v příloze:
16. 6. 2020 Zobrazit méně

Oslava dne dětí - odkaz na Strakonický deník

Den dětí proběhl letos trochu jinak, ale stejně jsme si ho užili! Více v odkazu

10. 6. 2020 Zobrazit více

Napsali o nás

Zareagovali jsme na výzvu Strakonického deníku o návratu do škol a vyšlo hned několik článků o naší škole přímo v deníku nebo na jeho webových stránkách. Více níže:

3. 6. 2020 Zobrazit více

Zpátky ve škole

Zpátky ve školeS velkou radostí přivítaly děti (snad i rodiče) s pedagogy ze Základní školy a Mateřské školy ve Střelských Hošticích možnost návratu do lavic 25. 5. 2020. K osobní přítomnosti ve škole se z 36 žáků malotřídní školy přihlásilo celkem 31 dětí z 1. – 5. ročníku, což je úctyhodných 86%. S doporučeními z manuálu MŠMT jsme vzhledem k velikosti školy žádné velké problémy neměli ani ve škole, ani ve školní jídelně. Nastavili jsme pravidla a sžili se s nimi celkem rychle a v pohodě.
Prioritu má u nás výuka ve škole, děti přivítaly jejich třídní paní učitelky, odpolední činnosti zajišťují paní vychovatelky ze školní družiny. A vlastně se vrací téměř vše do starých kolejí – dopoledne výuka v blocích, odpolední činnosti ve třídě i venku na školní zahradě. A že naše zahrada poskytuje mnoho námětů k činnostem a k radovánkám, o tom není pochyb.
A jak jsme se těšili? Moc, ani se nedá popsat ta radost, když se opět sešla téměř celá třída pohromadě! Pravda, některým dětem vyhovovalo pozdní vstávání a trochu uvolněný domácí režim, ale na školu se těšili snad všichni.

28. 5. 2020 Zobrazit více

Nový výkaz péče o dítě

Po znovuotevření škol musí rodiče/zákonní zástupci vyplnit i důvody nepřítomnosti dítěte ve škole, zůstanou - li u domácího vzdělávání.
Odkaz níže

25. 5. 2020 Zobrazit více

Pravidla hodnocení za 2. pololetí - vyhláška č. 211/2020 Sb.

Pravidla hodnocení za 2. pololetí vychází z vyhlášky MŠMT

21. 5. 2020 Zobrazit více

Nejčastější dotazy k aktuálnímu opatření MŠMT

V odkazu najdete většinu odpovědí na nejčastější dotazy k aktuálnímu opatření MŠMT ke koronaviru. Informace se aktualizují.

18. 5. 2020 Zobrazit více

Vzkaz rodičům a dětem

Vážení rodiče,
velmi vám všem děkujeme za podporu a úžasnou pomoc při domácím vzdělávání!! Byla to první zkušenost pro všechny a myslím, že jsme ji společně úspěšně zvládli. Přeji vám i nám všem hlavně zdraví a jsem přesvědčena, že i návrat do školy těch, co se pro něj rozhodli, proběhne bez problémů. Dětem, které budou pokračovat v domácím vzdělávání, budeme posílat nadále práci a komunikovat tak, jako doposud.

Milé žákyně a milí žáci,

někteří z vás dostanou mailem poslední práci na doma, v pondělí 25. 5. se mnozí z vás chystají zpět do lavic nejen za obnovenou výukou, ale také za kamarády a doufám, že se těšíte i na nás, na své paní učitelky a vychovatelky!

Vy, co přijdete zpátky do školy, nezapomeňte si prosím čestné prohlášení, bez něj bychom vás nemohli pustit do školy. Přesto, že od 25. 5. nebudou povinné roušky za určitých podmínek na veřejnosti, uvnitř budov by se ještě opět v jistých situacích nosit měly – zatím například při přesunu do jídelny apod. Tak si nezapomeňte přibalit 2 roušky a sáček na ně. Je možné, že se pravidla (a nejen ta pro nošení roušek) ještě změní….

Těšíme se na vás! Za celý kolektiv ZŠ Dana Šatrová

17. 5. 2020