Zpátky ve škole

Zpátky ve školeS velkou radostí přivítaly děti (snad i rodiče) s pedagogy ze Základní školy a Mateřské školy ve Střelských Hošticích možnost návratu do lavic 25. 5. 2020. K osobní přítomnosti ve škole se z 36 žáků malotřídní školy přihlásilo celkem 31 dětí z 1. – 5. ročníku, což je úctyhodných 86%. S doporučeními z manuálu MŠMT jsme vzhledem k velikosti školy žádné velké problémy neměli ani ve škole, ani ve školní jídelně. Nastavili jsme pravidla a sžili se s nimi celkem rychle a v pohodě.
Prioritu má u nás výuka ve škole, děti přivítaly jejich třídní paní učitelky, odpolední činnosti zajišťují paní vychovatelky ze školní družiny. A vlastně se vrací téměř vše do starých kolejí – dopoledne výuka v blocích, odpolední činnosti ve třídě i venku na školní zahradě. A že naše zahrada poskytuje mnoho námětů k činnostem a k radovánkám, o tom není pochyb.
A jak jsme se těšili? Moc, ani se nedá popsat ta radost, když se opět sešla téměř celá třída pohromadě! Pravda, některým dětem vyhovovalo pozdní vstávání a trochu uvolněný domácí režim, ale na školu se těšili snad všichni.

28. 5. 2020 Zobrazit více

Nový výkaz péče o dítě

Po znovuotevření škol musí rodiče/zákonní zástupci vyplnit i důvody nepřítomnosti dítěte ve škole, zůstanou - li u domácího vzdělávání.
Odkaz níže

25. 5. 2020 Zobrazit více

Pravidla hodnocení za 2. pololetí - vyhláška č. 211/2020 Sb.

Pravidla hodnocení za 2. pololetí vychází z vyhlášky MŠMT

21. 5. 2020 Zobrazit více

Nejčastější dotazy k aktuálnímu opatření MŠMT

V odkazu najdete většinu odpovědí na nejčastější dotazy k aktuálnímu opatření MŠMT ke koronaviru. Informace se aktualizují.

18. 5. 2020 Zobrazit více

Vzkaz rodičům a dětem

Vážení rodiče,
velmi vám všem děkujeme za podporu a úžasnou pomoc při domácím vzdělávání!! Byla to první zkušenost pro všechny a myslím, že jsme ji společně úspěšně zvládli. Přeji vám i nám všem hlavně zdraví a jsem přesvědčena, že i návrat do školy těch, co se pro něj rozhodli, proběhne bez problémů. Dětem, které budou pokračovat v domácím vzdělávání, budeme posílat nadále práci a komunikovat tak, jako doposud.

Milé žákyně a milí žáci,

někteří z vás dostanou mailem poslední práci na doma, v pondělí 25. 5. se mnozí z vás chystají zpět do lavic nejen za obnovenou výukou, ale také za kamarády a doufám, že se těšíte i na nás, na své paní učitelky a vychovatelky!

Vy, co přijdete zpátky do školy, nezapomeňte si prosím čestné prohlášení, bez něj bychom vás nemohli pustit do školy. Přesto, že od 25. 5. nebudou povinné roušky za určitých podmínek na veřejnosti, uvnitř budov by se ještě opět v jistých situacích nosit měly – zatím například při přesunu do jídelny apod. Tak si nezapomeňte přibalit 2 roušky a sáček na ně. Je možné, že se pravidla (a nejen ta pro nošení roušek) ještě změní….

Těšíme se na vás! Za celý kolektiv ZŠ Dana Šatrová

17. 5. 2020

Krásný Den matek!

Milé maminky,děkujeme aspoň touto cestou za všechno, co pro vaše - naše děti děláte, moc si toho vážíme. Krásný Den matek!

Krásný Den matek!

10. 5. 2020 Zobrazit méně

Ošetřovné - odkaz na web MPSV

Odkaz na platnou legislativu a odpovědi na dotazy ohledně ošetřovného zde:

9. 5. 2020 Zobrazit více

Obnovení provozu MŠ od 25. 5. 2020 - informace rodičům

Vážení rodiče,
od 25. 5. 2020 bude opět v provozu mateřská škola. Bližší informace níže.

7. 5. 2020 Zobrazit více

Otevření 1. stupně základní školy od 25. 5. 2020

Vážení rodiče,
z rozhodnutí vlády se mohou vaše děti vrátit dobrovolně do lavic 25. 5. 2020. Vaše vyjádření musíme mít do 18. 5., při nástupu do školy pak odevzdá žák/yně čestné prohlášení. Více zde:

6. 5. 2020 Zobrazit více

Informace z MŠ - Provoz mateřské školy od 25. 5. 2020 - pravidla a podmínky