Novinky z ČSSZ při čerpání ošetřovného

Ošetřovné mohou čerpat zákonní zástupci nově v rámci mimořádných opatření na děti do 13 let věku, dva ošetřující se mohou v péči o dítě vícekrát vystřídat.

Nově se vyplňuje k "Žádosti o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského zařízení" také tiskopis "Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření školského zařízení" (viz odkaz z ČSSZ).

Nový tiskopis k OČR a info níže v odkazech.

26. 3. 2020 Zobrazit více

Portál Proškoly.cz

Vážení rodiče, v připojeném dopisu najdete bližší informace o on - line výuce na portálu Proškoly.cz
20. 3. 2020 Zobrazit méně

Odkazy na vzdělávání na doma

Následující linky by vám mohly pomoci při domácím vzdělávání:

17. 3. 2020 Zobrazit více

Změna termínu zápisu do 1. r.

Vážení rodiče, vzhledem k vývoji situace a rozšiřováním onemocnění COVID 19 najdete podrobnější informace k zápisu níže

16. 3. 2020 Zobrazit více

Uzavření mateřské školy v souvislosti s vývojem situace a rozšiřováním onemocnění COVID - 19

Od pondělí 16. 3. až do odvolání bude uzavřena mateřská škola. Děkujeme za pochopení.

15. 3. 2020 Zobrazit více

ČT 2 spouští od pondělí 16. 3. nový pořad pro domácí výuku

Česká televize bude denně vysílat na programu ČT2 od 9:00 hodin pořad k domácímu vzdělávání.

15. 3. 2020 Zobrazit více

Mimořádné opatření

Informace z Ministerstva zdravotnictví a MěÚ Strakonice + náhrada při ošetřování dítěte

Uzavření školy dopis rodičům

Od středy 11. 3. 2020 je základní škola až do odvolání pro žáky uzavřena. Netýká se dětí MŠ.

10. 3. 2020 Zobrazit více

Uzavření základní školy v souvislosti s epidemií koronaviru

Vláda od úterního večera zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň uzavřela základní, střední i vysoké školy. Zatím není jasné, na jak dlouho. V úterý dopoledne o tom na tiskové konferenci po jednání Bezpečnostní rady státu informoval premiér Andrej Babiš (ANO).
„Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě jsme se rozhodli k dalším mimořádným opatřením. S účinností od 10. března od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob,” prohlásil na tiskové konferenci Babiš.
„Zakazuje se osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách,“ pokračoval dále Babiš. Na mateřské školy se opatření nevztahuje.