Průběžné výsledky ve sběru papíru

Naše škola se již několikátým rokem zapojila do sběrové soutěže ve sběru papíru. Za minulý školní rok bylo odevzdáno 4 700 kg, což stačilo na celkové 6. místo v republice a v průměru na žáka škola obsadila dokonce 3. místo.

9. 10. 2019 Zobrazit více

Bramboriáda

BramboriádaBRAMBORIÁDA

V pátek 4.10.2019 proběhla na školní zahradě akce Bramboriáda.
Děti ve dvou skupinách vařily vlastní bramboračku, připravovaly bramboráky. Při loupání brambor soutěžily o nejdelší bramborovou slupku. Samy si připravily veškeré suroviny na polévku - loupaly a krájely brambory, zeleninu, česnek. A poté, do již bublajícího kotlíku, za pomoci učitelek suroviny vložily a trpělivě čekaly, až se polévka uvaří. Každá skupina svou polévku také snědla.
Děti připravily též těsto na bramboráky, které se pekly na rozpáleném kameni.
V průběhu přípravy jídel si opékaly topinky a jablka.
Výsledky snažení ohodnotila porota, která ochutnala polévky i bramboráky.
Vše dopadlo na velikou jedničku.

Velké poděkování náleží sponzorům:
Pošumaví a.s. za brambory
Romanu Štumrovi za stojan na pečící kámen
Haně Kropáčkové za pečící kámen

9. 10. 2019 Zobrazit více

ŠD - Drakiáda

ŠD - DrakiádaNebe bylo téměř bez mráčku, příjemné teplo, ale foukal i stálý vítr. Ideální podmínky pro to, aby na oblohu vzlétli draci, létající krasavci. Papíroví, pochopitelně. Někteří předváděli téměř akrobacii, jiní poklidně zůstávali na místě. Podlehli jsme kouzlu létání. Náramně jsme si to užili a příští rok budeme pouštět zase. Při pohledu vzhůru je jasné, že zánik tradičního pouštění draků nehrozí. Vždyť když si vybavíte obrázek podzimu od Josefa Lady, bude tam určitě pečení brambor u ohníčku na poli a pouštění draků.

8. 10. 2019 Zobrazit více

Upozornění na výskyt vší

Jak se zachovat?

2. 10. 2019 Zobrazit více

22. ročník Běhu při Otavě - Střelské Hoštice 27. 9. 2019

22. ročník Běhu při Otavě  - Střelské Hoštice 27. 9. 2019Páteční odpoledne před svátkem svatého Václava patřilo v areálu školy v přírodě ve Střelských Hošticích malým běžcům. Konal se zde již 22. ročník Běhu při Otavě, který je zároveň okresním kolem žactva v přespolním běhu. Hlavní organizátoři z místní základní a mateřské školy přivítali 155 závodníků se svými rodiči, prarodiči nebo sportovně založenými pedagogy z celého strakonického okresu i z okolních škol. Závodníci se utkali v šesti věkových kategoriích, hoštické děti z MŠ a ZŠ byly vyhodnoceny zvlášť ve školním přeboru.
Počasí bylo na běh ideální a déšť se naštěstí spustil až po běhu. Všichni závodníci doběhli do cíle bez zranění a tak se v cíli mohli radovat ze svých výkonů. Chvilku slávy si užil každý závodník, neboť díky našim sponzorům mohly být odměny rozdány všem 155 účastníkům běhu.
Děkujeme touto cestou všem sponzorům, organizátorům a vůbec všem, bez jejichž podpory by se tato sportovní akce neobešla.
Za organizátory D. Šatrová
30. 9. 2019 Zobrazit méně

Zajímavý odkaz na AJ pro samouky

Tento odkaz poslala Mgr. Malvína Buclová, učitelka AJ v Třebíči. Jedná se o odkaz na nevýdělečný blog, který snad pomůže rodičům.

25. 9. 2019 Zobrazit více

ŠD - Jablkohraní aneb Cesta za zdravým bříškem

ŠD - Jablkohraní aneb Cesta za zdravým bříškemSlunce dosáhlo svého vrcholu při podzimní rovnodennosti a od této chvíle se nám bude až do zimního slunovratu vzdalovat. My v Berušce se ale zimy nebojíme a těšíme se na nové zážitky, výtvarné práce a pohybové hry. Letošní školní rok jsme spolu s rodiči odstartovali setkáním při „Jablkohraní aneb Cesta za zdravým bříškem“. Prožili jsme čtvrteční odpoledne plné jablíčkových soutěží, smíchu a dobrého, zdravého jídla. Ze strachu z rýmy jsme se uchýlili do budovy školy, ale ani stísněné prostory nás neodradily od toho, abychom si to užili. Jablka a jablečný mošt nám darovala akciová společnost Pošumaví a výborným štrůdlem přispěly paní kuchařky ze školní jídelny. O dobrou nálady se postaraly děti, rodiče a my – pedagogický sbor a paní školnice. Všem tímto mockrát děkujeme!!!

24. 9. 2019 Zobrazit více

Focení prvňáčků

Focení prvňáčkůNaši nejmladší žáčci mají společnou fotku, kde je vidět, jak rádi chodí do školy!

20. 9. 2019 Zobrazit více

Exkurze do střediska PROUD Horažďovice

Ve čtvrtek 12. 9. čeká žáky školy exkurze do střediska environmentálního vzdělávání PROUD v Horažďovicích. Veškeré náklady spojené s exkurzí budou hrazeny z dotace Jihočeského kraje.

9. 9. 2019

ŠD - Zavzpomínali jsme na prázdniny

ŠD - Zavzpomínali jsme na prázdninyUž nám nastala škola a s ní i povinnosti. Kresbou křídami na chodník jsme zavzpomínali na dobu prázdnin, čas odpočinku, her, rozmanitých aktivit, výletů a dobrodružství.

6. 9. 2019