Zajímavý odkaz na AJ pro samouky

Tento odkaz poslala Mgr. Malvína Buclová, učitelka AJ v Třebíči. Jedná se o odkaz na nevýdělečný blog, který snad pomůže rodičům.

25. 9. 2019 Zobrazit více

ŠD - Jablkohraní aneb Cesta za zdravým bříškem

ŠD - Jablkohraní aneb Cesta za zdravým bříškemSlunce dosáhlo svého vrcholu při podzimní rovnodennosti a od této chvíle se nám bude až do zimního slunovratu vzdalovat. My v Berušce se ale zimy nebojíme a těšíme se na nové zážitky, výtvarné práce a pohybové hry. Letošní školní rok jsme spolu s rodiči odstartovali setkáním při „Jablkohraní aneb Cesta za zdravým bříškem“. Prožili jsme čtvrteční odpoledne plné jablíčkových soutěží, smíchu a dobrého, zdravého jídla. Ze strachu z rýmy jsme se uchýlili do budovy školy, ale ani stísněné prostory nás neodradily od toho, abychom si to užili. Jablka a jablečný mošt nám darovala akciová společnost Pošumaví a výborným štrůdlem přispěly paní kuchařky ze školní jídelny. O dobrou nálady se postaraly děti, rodiče a my – pedagogický sbor a paní školnice. Všem tímto mockrát děkujeme!!!

24. 9. 2019 Zobrazit více

Focení prvňáčků

Focení prvňáčkůNaši nejmladší žáčci mají společnou fotku, kde je vidět, jak rádi chodí do školy!
20. 9. 2019 Zobrazit méně

Exkurze do střediska PROUD Horažďovice

Ve čtvrtek 12. 9. čeká žáky školy exkurze do střediska environmentálního vzdělávání PROUD v Horažďovicích. Veškeré náklady spojené s exkurzí budou hrazeny z dotace Jihočeského kraje.

9. 9. 2019

ŠD - Zavzpomínali jsme na prázdniny

ŠD - Zavzpomínali jsme na prázdninyUž nám nastala škola a s ní i povinnosti. Kresbou křídami na chodník jsme zavzpomínali na dobu prázdnin, čas odpočinku, her, rozmanitých aktivit, výletů a dobrodružství.

6. 9. 2019

Plavecký výcvik

PLAVÁNÍ 2019/2020
V letošním školním roce budeme opět jezdit na plavání do Horažďovic.
Termín: každé úterý 17.9.-26.11.2019 (celkem 10 lekcí)
Cena: MŠ 700,- (1 lekce=1 hodina výuky+pronájem bazénu)
1.+2.+5. ročník 1400,- (1 lekce= 2 hodiny výuky+pronájem bazénu)
3.+4. ročník 600,- (výuka je v těchto ročnících povinná, žáci platí pouze pronájem
bazénu, neplatí výuku).
Platba v hotovosti u tř. učitele před zahájením kurzu. Žáci obdrží daňový doklad o zaplacení.
Organizace: Učit se budeme 1. a 5. vyuč. hodinu. Školní tašku s učením si žáci nechají ve škole, na bazén si s sebou vezmou pouze plavecké potřeby uložené v igelitové tašce nebo batůžku, vaku: plavky, 2x ručník, mýdlo, kapesné do bufetu, při chladném počasí je vhodná po plavání čepice, aby děti nenastydly. Děvčata s dlouhými vlasy budou mít gumičku a hřeben. Plavecká čepice je dobrovolná.
Pokud žák nebude plavat např. po nemoci, pojede s námi, s sebou vzdušný oděv.
Po dobu výuky není TV-místo těchto hodin budou zařazeny jiné předměty dle potřeby.

5. 9. 2019

Kroužek německého jazyka na 1. pololetí

Kroužek německého jazyka na 1. pololetíStarší děti z MŠ a všechny děti ze ZŠ mají možnost zdarma navštěvovat kroužek německého jazyka, který organizuje Jazykové kompetenční centrum. Výuka probíhá hravou a atraktivní formou pod vedením zkušené pedagožky Ing. Dany Křížové.

5. 9. 2019 Zobrazit více

Enviromentální dětské představení " O prasátku Arturovi"

V pátek 27. září 2019 od 9:00 v sálu Konibaru shlédnou děti z MŠ a mladší školní děti enviromentálně zaměřené dotované dětské představení "O prasátku Arturovi" z Karlovarského hudebního divadla.

5. 9. 2019

22. ročník Běhu při Otavě 27. 9. 2019

Zveme všechny příznivce sportu do ŠvP na další ročník tradičního Běhu při Otavě, který se bude konat v pátek 27. 9. 2019. Prezentace od 15. hod, start 1. závodu v 16.00 hod.

5. 9. 2019 Zobrazit více

Dožínková slavnost

Dožínková slavnostV sobotu 31. 8. 2019 pořádala místní zemědělská společnost Pošumaví, a.s. již VII. Dožínkovou slavnost, na které vystupovaly i děti z naší školy. Program nacvičila a sestavila paní učitelka Eva Vořechovská s dopomocí naší nové posily paní učitelky Dany Martínkové, za což jim patří poděkování. Stejně tak i všem dětem, které přišly během prázdnin na zkoušku a na vystoupení. Chválíme a děkujeme!
Doufáme, že jsme přispěli k příjemné atmosféře a zpestřili tak slavnostní den.

4. 9. 2019