Plavecký výcvik

PLAVÁNÍ 2019/2020
V letošním školním roce budeme opět jezdit na plavání do Horažďovic.
Termín: každé úterý 17.9.-26.11.2019 (celkem 10 lekcí)
Cena: MŠ 700,- (1 lekce=1 hodina výuky+pronájem bazénu)
1.+2.+5. ročník 1400,- (1 lekce= 2 hodiny výuky+pronájem bazénu)
3.+4. ročník 600,- (výuka je v těchto ročnících povinná, žáci platí pouze pronájem
bazénu, neplatí výuku).
Platba v hotovosti u tř. učitele před zahájením kurzu. Žáci obdrží daňový doklad o zaplacení.
Organizace: Učit se budeme 1. a 5. vyuč. hodinu. Školní tašku s učením si žáci nechají ve škole, na bazén si s sebou vezmou pouze plavecké potřeby uložené v igelitové tašce nebo batůžku, vaku: plavky, 2x ručník, mýdlo, kapesné do bufetu, při chladném počasí je vhodná po plavání čepice, aby děti nenastydly. Děvčata s dlouhými vlasy budou mít gumičku a hřeben. Plavecká čepice je dobrovolná.
Pokud žák nebude plavat např. po nemoci, pojede s námi, s sebou vzdušný oděv.
Po dobu výuky není TV-místo těchto hodin budou zařazeny jiné předměty dle potřeby.

5. 9. 2019

Kroužek německého jazyka na 1. pololetí

Kroužek německého jazyka na 1. pololetíStarší děti z MŠ a všechny děti ze ZŠ mají možnost zdarma navštěvovat kroužek německého jazyka, který organizuje Jazykové kompetenční centrum. Výuka probíhá hravou a atraktivní formou pod vedením zkušené pedagožky Ing. Dany Křížové.

5. 9. 2019 Zobrazit více

Enviromentální dětské představení " O prasátku Arturovi"

V pátek 27. září 2019 od 9:00 v sálu Konibaru shlédnou děti z MŠ a mladší školní děti enviromentálně zaměřené dotované dětské představení "O prasátku Arturovi" z Karlovarského hudebního divadla.

5. 9. 2019

22. ročník Běhu při Otavě 27. 9. 2019

Zveme všechny příznivce sportu do ŠvP na další ročník tradičního Běhu při Otavě, který se bude konat v pátek 27. 9. 2019. Prezentace od 15. hod, start 1. závodu v 16.00 hod.

5. 9. 2019 Zobrazit více

Dožínková slavnost

Dožínková slavnostV sobotu 31. 8. 2019 pořádala místní zemědělská společnost Pošumaví, a.s. již VII. Dožínkovou slavnost, na které vystupovaly i děti z naší školy. Program nacvičila a sestavila paní učitelka Eva Vořechovská s dopomocí naší nové posily paní učitelky Dany Martínkové, za což jim patří poděkování. Stejně tak i všem dětem, které přišly během prázdnin na zkoušku a na vystoupení. Chválíme a děkujeme!
Doufáme, že jsme přispěli k příjemné atmosféře a zpestřili tak slavnostní den.

4. 9. 2019

Zahájení nového školního roku

Zahájení nového školního rokuPrvní školní den - 2. září 2019.

Prázdniny nám utekly neuvěřitelnou rychlostí, ani se tomu nechce věřit a my stojíme opět ve škole ve slavnostní náladě, abychom plni elánu společně přivítali a zahájili nový školní rok.
Věřím, že jste všichni prožili pohodové letní dny, zažili spoustu dobrodružství a teď se plni nových očekávání vracíme ke všedním dnům, týdnům, měsícům. Ale nebojte, čekají nás prázdniny i v průběhu školního roku, soboty, neděle…
Pedagogický sbor obměnily dvě nové kolegyně, paní Mgr. Dana Martínková, která bude vyučovat spojený 1. a 2. ročník a paní Mgr. Věra Dolejšová, třídní učitelka 3. a 4. ročníku.
Vítáme mezi námi ale hlavně nové prvňáčky. Naše škola pro ně není neznámé místo a pokud bude třeba, jistě starší kamarádi a paní učitelky rádi ve všem poradí. Přeji nám všem, abychom se v naší škole cítili dobře, chodili do školy s radostí a měli se každý den na co těšit. Na učení, zábavu, pobyt ve školní družině, sport a přátelská setkání. Škola není jen budova. Jsou to především lidé, žáci a jejich vyučující a také všichni ostatní, kteří se společně staráme o to, abychom se ve škole cítili dobře.
Žákům přeji chuť k učení a pocit radosti z úspěchů, kolegyním přeji plno energie, trpělivosti, shovívavosti a nápadů a rodičům navíc optimismus a víru ve schopnosti Vašeho dítěte, v naše pedagogické schopnosti a ve vaši rodičovskou autoritu. Úspěch se dostaví, jen někdy nepřichází sám, ale vždycky stojí za trochu námahy a úsilí.
Důležitý úkol, a sice pasování prvňáčků na školáky a stužkování ve vestibulu školy, proběhl za asistence našich nejstarších žáků, páťáků, kteří si odvedli prvňáčky do lavic.
Přeji nám všem úspěšný a pohodový nový školní rok! Bude takový, jaký si ho sami uděláme a věřím, že bude stát za to!

2. 9. 2019 Zobrazit více

Organizace školního roku 2019/2020

23. 8. 2019 Zobrazit více

ŠD - Přejeme všem hezké léto plné pohody, sluníčka a krásných zážitků☼

ŠD - Přejeme všem hezké léto plné pohody, sluníčka a krásných zážitků☼Těšíme se na setkání v září!

1. 7. 2019

ZŠ - Služby na školním pozemku

Přinášíme přehled termínů prázdninových služeb na školním pozemku.

27. 6. 2019 Zobrazit více

ZŠ - Vystoupení na dožínkách Pošumaví a.s.

Žáci školy vystoupí v sobotu 31. srpna 2019 na dožínkách zemědělského družstva Pošumaví a.s.

27. 6. 2019 Zobrazit více