12. 6. 2019 - Školní výlet na Prachaticko

12. 6. 2019 - Školní výlet na Prachaticko12. června jsme s dětmi podnikli výlet, při kterém jsme si prohlédli zámek, přírodu i historické centrum města.
První zastávka byla na zámku Kratochvíle. Viděli jsme zde hlavní obytné stavení, kde jsme začali ve vstupním sále, jehož klenba i stěny byly zdobeny malovanými výjevy z lovů a děti zde hledaly různá zvířata, z nichž některá exotická byla vyobrazena dle představ tehdy žijících lidí. Ve většině místností jsme obdivovali mistrovské štukatérské zdobení stěn i stropů. Nejokázalejší místností zámku byl velký přijímací sál nazývaný Zlatý sál. Velmi zajímavá byla i Přípravna jídel a Lázeň.
Ze zámku naše cesta pokračovala k rozhledně Libín v nadmořské výšce 1 093 m. Tato rozhledna byla zpřístupněna v září roku 1883. Děti vystoupaly po 141 schodech do výšky 27 metrů a byly potěšeny krásným výhledem do okolí. Na rozhlednu vystoupaly všechny děti – i ty, které se zpočátku bály.
Poslední zastávkou našeho výletu byly Prachatice s krásným historickým jádrem města, které je od roku 1981 městskou památkovou rezervací. Děti si konečně mohly koupit vytouženou a zcela zaslouženou zmrzlinu.

12. 6. 2019 Zobrazit více

8. 6. 2019 - Oslavy 135 let SDH Střelské Hoštice

8. 6. 2019 - Oslavy 135 let SDH Střelské HošticeŠkolní zahrada je místem, které je využíváno nejen dětmi z mateřinky a ze školy, ale i místem pro setkávání a společenské akce. Jednou z těch velkých byla oslava 135. výročí založení místního hasičského sboru, která probíhala druhý červnový víkend.
Děti z MŠ i ze ZŠ si pod vedením svých pedagogů připravily svěží pásmo písní a tanečků. Za vystoupení sklidily zasloužený potlesk a byly odměněny pohádkovým vystoupením pod širým nebem, malováním, tetováním a ukázkami výcviku či zásahové jednotky sboru.
Škola s místním Sborem dobrovolných hasičů spolupracuje již roky a je to spolupráce vzájemně obohacující a inspirující!

8. 6. 2019 Zobrazit více

5. 6. 2019 - Vlastivědná exkurze do Prahy

5. 6. 2019 - Vlastivědná exkurze do PrahyVe středu 5. 6. se žáci ze 4. a 5. ročníku vypravili za doprovodu D. Šatrové a L. Kopelentové do našeho hlavního města. Za krásného a horkého letního dne se vyvezli lanovkou na Petřín, kde si vyšlápli přes 300 schodů na rozhlednu a pobavili se v zrcadlovém bludišti. Z Petřína po svých pak sešla celá skupina k Hradu a tam navštívila Chrám sv. Víta, Starý královský palác a Zlatou uličku. Další zastávkou byl Karlův most a následovalo Staroměstské náměstí. Pražské dobrodružství bylo zakončeno cestováním v metru a občerstvením v KFC a Mc Donald´s. K cestě byl využit obecní autobus, který tentokrát řídil p. V. Boukal. Díky obecnímu úřadu a řidičovi!!

Více ve fotogalerii ZDE

5. 6. 2019 Zobrazit méně

31. 5. 2019 - Oslava Mezinárodního dne dětí

31. 5. 2019 - Oslava Mezinárodního dne dětíV pátek 31. 5. bylo téměř celé dopoledne věnováno dětským hrám a soutěžím na školní zahradě. Naši nejstarší žáci pomohli připravit několik stanovišť, na kterých si své síly zábavnou formou poměřily nejprve děti z mateřinky a mladší školní děti. Celou trasu pak absolvovali úplně všichni žáci, za což byli na závěr odměněni sladkostmi.

31. 5. 2019 Zobrazit více

ŠJ - splnili jsme 8. úkol soutěže 100letspolecne.cz - 28.5.2019

ŠJ - splnili jsme 8. úkol soutěže 100letspolecne.cz - 28.5.2019Poslední úkol soutěže školních jídelen jsme pojali jako slavnostní svatební hostinu, na které se podávala česká klasika - knedlíčková polévka a svíčková omáčka. Nechyběli ani ženich a nevěsta, kteří rozkrajovali svatební dort. V doprovodném programu se děti seznámily se slavnostním prostíráním stolu a zatančily si slavnostní polonézu a mazurku.

28. 5. 2019 Zobrazit více

Soutěž Jihočeská kuchtička v ŠJ

Naše školní jídelna se zapojila do soutěže Jihočeská kuchtička, která byla vyhlášena pod patronací hejtmanky Jihočeského kraje.

27. 5. 2019 Zobrazit více

Vyhodnocení Evaluačního dotazníku 2019

Přinášíme shrnutí odpovědí rodičů v evaluačním dotazníku.

27. 5. 2019 Zobrazit více

Fotografování v ZŠ

V úterý 11. 6. přijede fotograf cca v 8.30 hodin. Společné foto třídy 30,- Kč, jednotlivci 10,- Kč.

21. 5. 2019

Středa 15. 5. 2019 - Český den proti rakovině

Středa 15. 5. 2019 - Český den proti rakoviněZúčastnili jsme se veřejné sbírky ve prospěch Ligy proti rakovině Praha. Účelem sbírky bylo získat finanční prostředky na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a vybavení onkologických pracovišť. Prodejem žlutých kytiček jsme získali částku 2450,-Kč, která byla vložena na sbírkový účet organizátora sbírky - Arcadia Praha s.r.o. Všem, co přispěli, děkujeme.

20. 5. 2019

ŠD - Opékání s maminkami a babičkami

ŠD - Opékání s maminkami a babičkamiKalendář hlásil, že se blíží svátek matek. Pro někoho to neznamená nic, žádná změna, jen pár slov v kalendáři. U nás v Berušce to ale znamená hodně. Každé „naše“ dítě má maminku a my máme to štěstí, že všechny ty maminky jsou fajn a vždycky se na setkání s nimi těšíme. Tak začalo plánování oslavy a fantazie běžela na plné obrátky – kde to oslavíme, jaký bude program, jaký dárek vyrobíme, čím maminkám uděláme radost,....a na konci jsme zjistili, že je vlastně jedno, kde to bude a jaký bude program, protože když se sejde dobrá parta a všichni přijdou s dobrou vůlí bavit se, tak to vždycky musí dobře dopadnout. Stejně jako v úterý 14.5.2019. Děkujeme!!!!

15. 5. 2019 Zobrazit více