ŠD - Projekt Knížka je můj kamarád

ŠD - Projekt Knížka je můj kamarádV letošním březnovém Týdnu knihy jsme opět navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice nám dokázala, že knihovna není jen o půjčování knih, ale můžete si zde vyzkoušet i různé výtvarné techniky. My jsme si s dětmi vyzkoušeli mramorování vajec. Výsledky barevných kombinací a pokusů provázelo vždy obdivné: "Jééé" a "Jůůů". Někteří z nás si domů odnesli i přihlášku do knihovny. A abychom při čtení či prohlížení věděli kde jsme skončili, vyrobili jsme si v Berušce veselé záložky. Mechová pryž a barevná dřívka se nám proměnila v žabky, smajlíky, zajíčky, myšky nebo dokonce i v traktor.

21. 3. 2019 Zobrazit více

ŠD - Karnevalové tvoření

ŠD - Karnevalové tvořeníCelý týden jsme měli karnevalovou náladu, věnovali jsme se činnostem spojeným s tímto tématem.
Povídali jsme si o historii Masopustu, masopustních průvodech i o významu této tradice z minulosti i z hlediska výživy – očista organizmu po zimě.
Vyzdobili jsme si třídu veselými klauny, vyráběli jsme jednoduché škrabošky, chodbu jsme vyzdobili velkými šašky ze sklenic a poskládali jsme si z papíru karnevalové čapky.

Více ve fotogalerii ZDE

1. 3. 2019 Zobrazit méně

ŠD - Projekt Čas jak motýl ulétá...

ŠD - Projekt Čas jak motýl ulétá...Čas - zdá se, že nám dospělým vládne. Děti si naštěstí ještě neochočil:) Navázali jsme na učivo prvouky (Lidé a čas) a pojmy jako datum, století, jednotky času, režim dne, před týdnem, příští rok a jiné jsme si v tomto týdnu procvičovali při hrách a výtvarných činnostech.

22. 2. 2019 Zobrazit více

ŠD - Valentýnská pyžamová párty

ŠD - Valentýnská pyžamová pártyŘíká se, že láska hory přenáší. Nechci hledat, kolik je v tomto přísloví pravdy. Mně stačí, že vím, že je to velmi příjemný cit a to ve všech možných podobách. Rozhodli jsme se proto, že se přidáme ke všem zamilovaným a oslavíme v Berušce svátek svatého Valentýna. Děti, když nakreslí srdíčko, téměř vždy je věnované mamince, tatínkovi, sourozencům a dalším rodinným příslušníkům – a tak jsme je na naši Valentýnskou pyžamovou párty všechny pozvali. A dobře jsme udělali. Užili jsme si podvečer plný zábavy, soutěží, dobrého jídla a pití. Děkujeme všem, kteří přišli a přispěli tak k rodinnému duchu naší školy. Také se sluší poděkovat paní kuchařce, školnici a paní ředitelce, že nás v tom nenechaly a ochotně přispěchaly na pomoc.

15. 2. 2019 Zobrazit více

ŠJ - 100letspolecne.cz - plnili jsme čtvrtý úkol

ŠJ - 100letspolecne.cz - plnili jsme čtvrtý úkolNa čtvrtý úkol soutěže školních jídelen 100letspolecne jsme pro rodiče a další pozvané připravili pohoštění na Valentýnskou pyžamovou párty v naší školní družině. Podávaly se obložené mísy a pečivo, valentýnské hnětynky a nealkoholický valentýnský punč.

14. 2. 2019 Zobrazit více

Připravované akce v MŠ

na únor a březen.

6. 2. 2019 Zobrazit více

Zápis k předškolnímu vzdělávání do Mateřské školy Střelské Hoštice

se uskuteční 07. 05. 2019 od 14:00 do 16.00 hodin v mateřské škole.

6. 2. 2019 Zobrazit více

ŠJ - 100letspolecne.cz - plníme třetí úkol

ŠJ - 100letspolecne.cz - plníme třetí úkolNaším v pořadí třetím úkolem s názvem "Už jsi někdy jedl...?" bylo v lednu seznámit se s netradičními jídly.

3. 2. 2019 Zobrazit více

ŠD - Projekt Cesta čaje

ŠD - Projekt Cesta čajeMinulý týden patřila Beruška celá čaji. Děti si vyhledaly na internetu informace: co to vlastně čaj je, kde roste, jak dlouho ho známe a další zajímavosti. Povídali jsme si, z čeho můžeme čaj uvařit a jaký máme nejraději. Při výtvarných činnostech jsme si vyrobili hrnek z papíru a dali si záležet na jeho dekoraci. Hrnečkové téma jsme zachovali i při tvoření z modelíny. Na poslední čajový den přijala naše pozvání Hana Koukalová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl pro českobudějovickou diecézi, která spolu se svojí kolegyní Olgou Švecovou navštívila v únoru loňského roku Srí Lanku. Setkaly se tam s místními misionáři, kteří poskytují pomoc dětem bez domova a při té příležitosti zavítaly na čajové plantáže a sledovaly výrobu čaje. Děti se rády pochlubily během besedy s nabytými vědomostmi z celého týdne a paní ředitelku mile překvapily svou připraveností. Celé téma jsme uzavřeli ochutnávkou různých čajů, ke kterým jsme si zakousli výbornou bábovku.

23. 1. 2019 Zobrazit více

Informační schůzka pro rodiče dětí budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,
zveme Vás na informační schůzku.

18. 1. 2019 Zobrazit více