ŠD - Valentýnská pyžamová párty

ŠD - Valentýnská pyžamová pártyŘíká se, že láska hory přenáší. Nechci hledat, kolik je v tomto přísloví pravdy. Mně stačí, že vím, že je to velmi příjemný cit a to ve všech možných podobách. Rozhodli jsme se proto, že se přidáme ke všem zamilovaným a oslavíme v Berušce svátek svatého Valentýna. Děti, když nakreslí srdíčko, téměř vždy je věnované mamince, tatínkovi, sourozencům a dalším rodinným příslušníkům – a tak jsme je na naši Valentýnskou pyžamovou párty všechny pozvali. A dobře jsme udělali. Užili jsme si podvečer plný zábavy, soutěží, dobrého jídla a pití. Děkujeme všem, kteří přišli a přispěli tak k rodinnému duchu naší školy. Také se sluší poděkovat paní kuchařce, školnici a paní ředitelce, že nás v tom nenechaly a ochotně přispěchaly na pomoc.

15. 2. 2019 Zobrazit více

ŠJ - 100letspolecne.cz - plnili jsme čtvrtý úkol

ŠJ - 100letspolecne.cz - plnili jsme čtvrtý úkolNa čtvrtý úkol soutěže školních jídelen 100letspolecne jsme pro rodiče a další pozvané připravili pohoštění na Valentýnskou pyžamovou párty v naší školní družině. Podávaly se obložené mísy a pečivo, valentýnské hnětynky a nealkoholický valentýnský punč.

14. 2. 2019 Zobrazit více

Připravované akce v MŠ

na únor a březen.
13. 02. 2019    -    Ledový král, divadlo

27. 02. 2019    -    Depistáž, testování školní zralosti odborníkem

začátek března, termín bude upřesněn    -    Karneval v MŠ

22. 03. 2019    -    Zábavná první pomoc pro děti s medvědem Zdravíkem

6. 2. 2019 Zobrazit méně

Zápis k předškolnímu vzdělávání do Mateřské školy Střelské Hoštice

se uskuteční 07. 05. 2019 od 14:00 do 16.00 hodin v mateřské škole.

6. 2. 2019 Zobrazit více

ŠJ - 100letspolecne.cz - plníme třetí úkol

ŠJ - 100letspolecne.cz - plníme třetí úkolNaším v pořadí třetím úkolem s názvem "Už jsi někdy jedl...?" bylo v lednu seznámit se s netradičními jídly.

3. 2. 2019 Zobrazit více

ŠD - Projekt Cesta čaje

ŠD - Projekt Cesta čajeMinulý týden patřila Beruška celá čaji. Děti si vyhledaly na internetu informace: co to vlastně čaj je, kde roste, jak dlouho ho známe a další zajímavosti. Povídali jsme si, z čeho můžeme čaj uvařit a jaký máme nejraději. Při výtvarných činnostech jsme si vyrobili hrnek z papíru a dali si záležet na jeho dekoraci. Hrnečkové téma jsme zachovali i při tvoření z modelíny. Na poslední čajový den přijala naše pozvání Hana Koukalová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl pro českobudějovickou diecézi, která spolu se svojí kolegyní Olgou Švecovou navštívila v únoru loňského roku Srí Lanku. Setkaly se tam s místními misionáři, kteří poskytují pomoc dětem bez domova a při té příležitosti zavítaly na čajové plantáže a sledovaly výrobu čaje. Děti se rády pochlubily během besedy s nabytými vědomostmi z celého týdne a paní ředitelku mile překvapily svou připraveností. Celé téma jsme uzavřeli ochutnávkou různých čajů, ke kterým jsme si zakousli výbornou bábovku.

23. 1. 2019 Zobrazit více

Informační schůzka pro rodiče dětí budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,
zveme Vás na informační schůzku.

18. 1. 2019 Zobrazit více

100letspolecne.cz - plníme 2. úkol

100letspolecne.cz - plníme 2. úkolV prosinci jsme plnili druhý úkol soutěže školních jídelen s názvem "Dědečku vyprávěj". Ve středu 5. prosince jsme se sešli v prostorách ŠD, kde nám pan Boukal coby "dědeček" vyprávoval o tom, jak to vypadalo u nich doma, když byl ještě malý chlapec. Následující úterý jsme pekli vánoční perníčky a ve středu na nás v jídelně čekala jídla přímo pohádková.

6. 1. 2019 Zobrazit více

ZŠ - Vánoční besídka

Každoroční milé setkání s rodiči, prarodiči a přáteli.

21. 12. 2018 Zobrazit více

Beseda s paní Milenou Novotnou

18. 12. proběhla v naší škole beseda s paní Milenou Novotnou, bývalou katovickou knihovnicí. Dětem velmi poutavě přiblížila staročeské vánoční tradice a zvyky, některé si děti mohly samy vyzkoušet. Přinesla s sebou spoustu zajímavého materiálu včetně knih a papírového Betlému. Děti se tak dověděly, co všechno naši předkové v adventním období připravovali, v co věřili, co uctívali a na čem si pochutnávali. V dnešní uspěchané a technicky založené době to bylo velmi poučné a milé zastavení. Děkujeme!
Některé děti poprvé slyšely o zlatém štědrovečerním prasátku a chystají se tento zvyk zavést i doma…

18. 12. 2018 Zobrazit více